Görme Engelliler, Eren için kulaç atıyor

Trabzon çok önemli ve anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapıyor.

Görme Engelliler, Eren için kulaç atıyor

01 Kasım 2017 17:47

2017 Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonası, Mehmet Akif Ersoy Olimpik Yüzme Havuzu’nda başladı. Daha önce il ve bölgelerde yapılan yarışlarda başarılı olan 41 sporcu, Türkiye şampiyonasında kulaç atıyor. Yarışma, Trabzon’un Maçka ilçesinde Ağustos ayında düzenlenen hain terör saldırısında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün adına ithaf edildi.


Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkan Vekili Orhan Tanrıkulu, az gören ve hiç görmeyen sporcuların, bay-bayan ve 13 yaş altı-13 yaş üstü kategorilerde yarıştığı müsabakalarda başarılı olanların, milli takım aday kadrosuna seçileceğini açıkladı. Tanrıkulu, 2 gün sürecek şampiyonada hiçbir ‘engel tanımayan’ birbirinden yetenekli sporcuların sırtüstü, kelebek, serbest ve kurbağalama kategorilerinin yanı sıra bayrak yarışına da katılacağını söyledi.


Asbaşkan Orhan Tanrıkulu, şampiyonanın ağustos ayında hain terör saldırısında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün adına ithaf edildiğini belirterek, “Her açıdan çok anlamlı bir şampiyona. Bir yandan hainlerin kurşunlarıyla şehit olan ama artık herkesin kalbinde yaşayan Eren Bülbül’ün sevgisini yürekten duyuyoruz. Diğer yandan da görme engelli sporcularımızın kendilerini özgür hissettiği havuzdaki hünerleri ile gururlanıyoruz” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
Reklamı Geç