İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İnekleri onun herşeyi

Trabzon’un Düzköy ilçesine bağlı Budaklı mahallesinde yaşayan Gülşen Durmuş, ineklerinden sadece doktora gideceği zaman ayrılıyor.

Trabzon'un Düzköy ilçesine bağlı Budaklı mahallesinde yaşayan Gülşen Durmuş, ineklerinden sadece doktora gideceği zaman ayrılıyor.


10 yaşından beri inek baktığını belirten 55 yaşındaki Durmuş, ineklerinden ayrılmasının mümkün olmadığını söylüyor. Durmuş, tüm hayatını ineklerine adadığını ve onların sevgisinden bugüne kadar doktora gitmenin dışında hiç ineklerinden ayrılmadığını belirterek “10 yaşından beri inek bakıyorum. O dönemler babamızın evinde 15 inek bakardık. Şimdi ise ancak 4-5 tane bakabiliyoruz. Hasta olmama rağmen yine de inek besliyorum. Hayvanlarımızı sabah saatlerinde çıkartır ikindi vaktinde de ahıra götürürüz. Hava yağmurlu karlı olmadıktan sonra her gün otlatmaya çıkartıyorum. Artık bu iş bizim için zor olmaktan çıktı, onlara çok alıştık. Şehirde yaşayamam, ineklerimden ayrılamam. Onlara aşırı bir sevgim var. Kendimi bildim bileli ineklerimden hiç ayrı kalmadım. Sadece ameliyat olduğumdan dolayı 1 ay kadar ayrı kalabildim. Bunun dışında hemen hemen her gün onlarla birlikteyim. Buradan hiçbir yere gitmedim. Hep burada kaldım” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.