Pazarkapı kentsel dönüşüm alanında yıkım çalışmalarına başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Pazarkapı kentsel dönüşüm alanında yıkım çalışmalarına başladı.

Pazarkapı kentsel dönüşüm alanında yıkım çalışmalarına başladı

08 Eylül 2017 13:04


Pazarkapı Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 8 direkli hamamdan Trabzon surlarına kadar olan bölgede 10 dönümlük alanın kentsel dönüşüme tabi tutulduğunu söyledi.


Pazarkapı Kentsel Dönüşüm Projesinin TOKİ ile yapılan ek protokol ile Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesine eklendiğini hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Zağnos Vadisi’nde birinci, ikinci ve üçüncü etap kentsel dönüşüm çalışmalarının tamamlanmasının ardından sürdürmekte olduğumuz dördüncü etap kentsel dönüşümü belediye ve kaymakamlık binalarının inşası için Ortahisar Belediyesine devrettik. Ek protokol ile kentsel dönüşüm çalışmalarına başladığımız Pazarkapı kentsel dönüşüm alanında ilk yıkım çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Pazarkapı’nın kentsel dönüşüme tabi tutulan 10 dönümlük bu tarihi alanında 41 bina kamulaştırılarak yıkılacaktır. Alanda 35 binanın kamulaştırma işlemi tamamlanmış olup sadece 6 binanın kamulaştırılması için yasal süreç devam etmektedir. Kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasıyla yıkım çalışmaları kısa sürede bitirilecektir” dedi.


“10 dönümlük alanın kamulaştırma maliyeti 41 milyon TL”


Kentsel dönüşümlerle Trabzon’un tarihini ortaya çıkardıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Trabzon’umuz buram buram tarih kokan bir şehir. Bu dev çalışmalarla Trabzon’un tarihi adeta ortaya çıkartılmaktadır. Pazarkapı’daki 10 dönümlük alanın kamulaştırma maliyeti 41 milyon TL’nin üzerindedir. Bu dev çalışmalarda Trabzon’umuzun her zaman önünü açan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Trabzon halkı adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç