Rize’li Dağcılar Yapay Tırmanma Duvarına Kavuştu.

Türkiye’nin dağcılıkta lokomotif illerinden Rize, yıllardır özlem duyduğu Sportif Amaçlı Yapay Tırmanma Duvarı’na kavuştu.

Rize’li Dağcılar Yapay Tırmanma Duvarına Kavuştu.

28 Eylül 2017 12:14


Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulanan Çok Amaçlı Spor salonu içerisine yapılan 12 metre yüksekliğindeki yapay tırmanma duvarı Türkiye’nin zorluk derecesi olarak sayılı sportif amaçlı yapay tırmanma duvarları arasında yer alıyor.


Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, yıllardır özlem duydukları tırmanma duvarının yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek “Rize’mizin yıllardır özlem duyduğu bir yapıyı ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sportif Amaçlı Yapay Tırmanma Duvarının yapılmasında büyük emek ve katkılarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Sayın Fahri Kasırga’ya Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş’a ve Rize Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Sayın Mehmet Kemal Arıcı’ya Rize’de faaliyet gösteren Dağcılık Spor Kulüplerine Sporcuları adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum. Doğu Karadeniz dağ tırmanışları ile ilgili müthiş bir coğrafi imkânlara sahip. Yaptığımız bu tırmanma duvarı ile böyle bir potansiyelin değerlendirilmesinde önemli bir işlevi olacaktır. Yapay tırmanma duvarımızın yapımında en kaliteli malzemeler kullanıldı. Tırmanma duvarımızın rotaları, ülkede ve dünyada bu alanda en yetkin tanınmış başarılı dağcılar tarafından çizilerek, dağcıların ve gençlerin antrenman ve eğitimlerine sunulacaktır. Ayrıca ilimiz bundan sonraki günlerde Profesyonel yarışlara ev sahipliği yapabilecektir” dedi.


Öte yandan Sportif Amaçlı Yapay Tırmanma Duvarı, 2017 Ekim ayı itibari ile Dağcılık Kulüpleri ile Lisanslı Dağcılara hizmet vermeye başlayacak.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
14
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Pazar
  Hafis Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  19°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  20°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç