Trabzon’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Cumhuriyetin Kuruluşunun 94.

Trabzon’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

29 Ekim 2017 14:44

yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Trabzon’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.


Trabzon’da yıldönümü etkinlikleri Valilik makamında Vali Yücel Yavuz’un tebrikleri kabulüyle başladı. Kutlamalara daha sonra Valilik önünde devam edildi. Buradaki törene Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve eşi Şengül Yavuz, şehit yakınları, gaziler, askeri ve mülki erkan, resmi ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Vali Yavuz, vatandaşları selamlayarak bayramlarını kutladı. Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Vali Yavuz, “Cumhuriyet’imiz, Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu ve dik duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama arzusunun ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir. Atatürk’ün önderliği ve yüce meclisimizin cesur kararları neticesinde elde edilen tarihi bir başarının ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, Anadolu’daki bin yıllık egemenliğimizi perçinleyen ve ebedileştiren ileri görüşlü bir adımdır. Bu duygu ve düşüncelerle, saygıdeğer Trabzonlu hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kederli ailelerine başsağlığı, sabır ve metanet diliyor, gazilerimize ve ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.


Törende Cumhuriyet temalı yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilirken, kutlamalar sporcuların gösterileri ve geçit töreni ile sona erdi.


Törenin ardından Vali Yücel Yavuz, “Biz Anadolu’yuz” projesi kapsamında Şanlıurfa’dan Trabzon’da gelen ve kutlamalara katılan öğrencilerle Valilikte bir araya geldi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
12
°
C
Yağmurlu
 • Salı
  Yağmurlu
  12°C
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  4°C
 • Perşembe
  Karla Karışık Yağmurlu
  4°C
 • Cuma
  Karla Karışık Yağmurlu
  3°C
Reklamı Geç