İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Trabzon'da 33 olay aydınlatıldı, 39 şüpheli şahıs yakalandı

Trabzon’da 14 bin 568 şüpheli şahsın incelemesi yapılırken, 33 olay aydınlatıldı, 39 şüpheli şahıs yakalandı.

Trabzon'da 14 bin 568 şüpheli şahsın incelemesi yapılırken, 33 olay aydınlatıldı, 39 şüpheli şahıs yakalandı.


Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 3-10 Haziran tarihleri arasında toplumun güvenliğinin ve huzurunun devamının teminini sağlamak amacıyla arttırılan denetim ve kontrollerde, çok sayıda araç, işyeri, umuma açık yerler, eğlence mekanları, hassas bölgeler, suçluların barınabilecekleri metruk yerler, park ve bahçeler, istirahat alanları, ana yollar ve arterler ile oyun mekanları kontrol edilerek denetlendi. Bu kapsamda yapılan uygulamalarda FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Faaliyetleri kapsamında gözaltına alınan 27 şahıstan 11 şahsa adli işlem yapılırken, çıkarıldıkları adli makamlarca 5 şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı, 6 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. 4 şahsın gözaltı işlemleri devam ederken 4 şahsın ise dosya kapsamında Şırnak, İstanbul, Kahramanmaraş ve Düzce illerine sevk edildi.


14 bin 568 şüpheli şahsın incelemesi yapılırken, 303 yabancı uyruklu şahısın denetim ve kontrolü gerçekleştirildi. Yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ait 9 adet mermi, 2 adet kurusıkı tabanca, 2289,99 gram esrar maddesi, 15,8 gram eroin, 6 adet sentetik ecza, 4 litre kaçak içki, 720 paket kaçak sigara, 100 TL sahte para, 2 adet çalıntı araç ve 1 adet delici kesici alet ele geçirildi.


Yabancı uyruklu 1 şahsa fuhuş ve diğer suçlardan sınırdışı işlemi başlatılırken, değişik suçlardan arama kaydı olan 73 şahıs yakalandı. İşletmeye uygun olmayan 4 işyeri hakkında yasal işlem başlatılırken, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'ndan 62 şahsa işlem yapıldı. Cinsel taciz, hırsızlık, fuhuş, cinsel istismar, uyuşturucu, resmi belgede sahtecilik ve 6136 sayılı Kanuna Muhalefet başta olmak üzere toplam 33 olay aydınlatılırken, 39 şüpheli şahıs yakalandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.