Trabzon’da turizm haftası etkinlikleri başladı

Trabzon’da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.

Trabzon’da turizm haftası etkinlikleri başladı

16 Nisan 2018 15:51


Trabzon Valiliği önünde düzenlenen tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden tören katılımcıların toplu fotoğraf çektirmesiyle son buldu.


Daha sonra Vali Yücel Yavuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök ve beraberindekileri kabul etti.


Trabzon’un kalkınma hamlesindeki birinci önceliğinin turizm olduğunu ifade eden Vali Yücel Yavuz “Turizm ülkelerin ve şehirlerin ekonomisine yaptığı katkıyla birlikte, farklı kültürlerin birbirine aşina olmasına ve kaynaşmasına da vesile olmaktadır. Berrak denizi, serin yaylaları, gölleri, sayısız tarihi cami, manastır, konak, hamam ve kaleleri; yöresel lezzetleri, ürünleri, modern alışveriş merkezleri ve birçok coğrafi işaretli ürünüyle Trabzon, son yıllarda turizm alanında büyük fırsatlar yakalamış ve bu fırsatları değerlendirme noktasında büyük atılımlar yapmıştır. Devlet ve özel sektör eliyle kültür varlıklarımızın restore edilerek kullanılabilir hale getirilmesi ve yapılacak yatırımlarla ilimizdeki konaklama merkezlerinin nitelik ve niceliğinin artırılması büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple Trabzon’un, turizm pastasından hak ettiği payı alması ve insanlarımızın bu sektörden doğrudan fayda sağlar hale gelmesi için Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, yatırımcılarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve esnaflarımızın el ele vererek yaptığı çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Trabzon’umuzda turizm sektörünün gelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, başarılı bir turizm sezonu geçirilmesi dileğiyle turizm haftasını kutluyorum” ifadelerini kullandı.


Turizm haftası kapsamında yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi veren İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Trabzon’u 2018 yılında turizm noktasında en iyi konuma getirmek için paydaşlarıyla birlikte çalışacaklarını söyledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç