Yomra’da doğalgaz için 2018 yılı bekleniyor

Trabzon’un Yomra ilçe Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, 2018’de Yomra’yı doğalgazla buluşturmak için çaba sarf edeceklerini söyledi.

Yomra’da doğalgaz için 2018 yılı bekleniyor

03 Ekim 2017 13:01


Yomra Belediye Meclisi ekim ayı toplantısında konuşan Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, “İlçemizde yoğun olarak doğalgaz talebi vardır. Bizde ilçemizi doğalgaz ile buluşturmak için bütün mesaimizi harcadık. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve milletvekillerimizin üstün gayretleri ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak’ın olurları ile birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sunumuyla birlikte Yomra ilçemiz Doğalgaz projesine dahil edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Trabzon programlarında da bunu açıklamıştır. Sıkıntı bakanlığımızın prosedür kararı gereğince almış olduğu yüzey kaplamaları, ruhsat harcı alınmaması gibi kararlar belediyelerimize bırakılmıştır. Bu bize külfettir. Ancak, vatandaşımız bizden de biran önce doğalgaza kavuşmak için beklenti içerisindedir. Biz bu beklentiyi ortadan kaldırmak için adımlar atmamız lazım. Burada ana arterlerimiz büyükşehrimizin sorumluğundadır. Ara arterleri kaplama işlemlerini belediyemiz üstlenecektir. Başkan olarak benim kararım ne diye sorarsanız. İçime sinmemekle beraber kararım ‘evet’tir” dedi.


“Kısa süre içerisinde ilçemizi doğalgazla buluşturmak için şebeke çalışmalarını başlatmamız lazım” diyen Başkan Sağıroğlu “Bilindiği üzere doğalgaz çalışmaları ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Sincankaya mevkiinden ana hat çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürülüyor. Bizim şebeke çalışmamız bittiği anda ilçemizi 2018 yılı içeresinde doğalgazla buluşturabiliriz. Bizim şebeke çalışmamız bittiği anda ilçemizi 2018 yılı içiresinde doğalgazla buluşturabiliriz. Sizlerden de bu karara olumlu bir görüş belirtmenizi istiyorum. 10 araba, 50 araba, asfalt veya beton kaybımız olacak. Bunu emekçi kardeşlerimizle, asfalt teminini hem karayollarımızdan hem de Ortahisar belediyemizle yapmış olduğumuz protokolle bunu sağlayabiliriz. Bütün kurumlar bugüne kadar yapmış oldukları çalışmaların ardından kaybı ya kendileri karşılamıştır ya da bizlere ücret ödemiştir” ifadelerini kullandı.


Başkan Sağıroğlu’nun konuşmalarının ardından meclisin kararına sunulan “dağıtım şirketinden ruhsat harcı, teminat, yüzey kaplama, zemin tahrip bedeli, hafriyat döküm bedeli gibi her ne ad altında olursa olsun her hangi bir bedel talep edilmeksizin belediye tarafından yapılması” ile ilgili madde Yomra belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TRABZON HAVA DURUMU
27
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
Reklamı Geç