Çemişgezek’de Muharrem İftarı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde , Muharrem orucu dolayısıyla cemevinde iftar programı düzenlendi.

Çemişgezek’de Muharrem İftarı

30 Eylül 2017 10:30


Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından Kırklar Cemevi’nde iftar verildi. İftara Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Çelebi ve çok sayıda vatandaş birlikte oruç açtı.


Elazığ Cemevi Dedesi Cafer Yeşil ve Çemişgezek Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma, Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Hadi Yıldız Muharrem ayı ile ilgili bilgilendirici konuşma yaptı.


Muharrem ayının İslam tarihi açısından içerisinde önemli olayları barındırdığını söyleyen Kaymakam Harun Kazez,"Öncelikle Muharrem ayının hepimiz için mübarek olmasını temenni ediyorum. Kerbela şehitlerini rahmet ve matemle anıyorum. Bu mübarek gecede cümleten bir arada olmaktan onur duydum. Muharrem ayının bizlere en temel öğretisi birlik beraberlik ve dayanışma duygularıdır. Çok şükür bu duyguların Çemişgezek ilçemizde çok daha yoğun yaşandığını gururla söyleyebiliyoruz. Muharrem ayının, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, ülkemiz başta olmak üzere, tüm dünyada daha çok sevgiye ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum. Oruç tutan vatandaşlarımızın tuttuğu oruçlarının hak katında kabulünü niyaz ediyorum” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TUNCELİ HAVA DURUMU
33
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Salı
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç