Huzur ortamı Ovacık’ı canlandırdı

Eşsiz doğal güzellikleri ve yabani hayvan varlığıyla dikkat çeken Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, terörle mücadele sayesinde huzurun hakim olmasıyla turizm sektöründe önemli bir artış yaşandı.

Huzur ortamı Ovacık’ı canlandırdı

09 Ağustos 2017 11:06


Ovacık ilçesinde sağlanan huzur ortamıyla birlikte, yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçiler, Munzur Vadisi Milli Parkı’nı, Munzur Gözeleri’ni ve Mercan Vadisi’ni görme fırsatı buluyor. Önceki yıllara göre, güvenlik endişesinin yaşanmadığı ilçede, oluşturulan huzur iklimiyle birlikte yerli ve yabancı turistler, özellikle Munzur Gözeleri’ne gelmeye başladı.


Doğal güzelliğiyle göz kamaştıran ve 1.derece doğal sit alanı olan Munzur Gözeleri’ni görmeye gelen ziyaretçiler, gün boyu soğuk sulara girmenin, piknik yapmanın ve huzurlu bir ortamda vakit geçirmenin keyfini yaşıyor.


Almanya’dan Tunceli’ye tatile geldiğini belirten Dilek Güler, ülkesini ve toprağını özlediği için Munzur Gözeleri’ni görmeye geldiğini söyledi.


Ovacık’ta çok güzel bir hava olduğunu belirten Güler, "Güzel insanlarımız var. Taşımız, toprağımız altından. Burada olduğum için çok mutluyum. Burada, her gün dolu dolu geçiyor. Her yeri görüyoruz, geziyoruz. İnsanın kendi insanının yanında olması çok güzel. O yüzden kendimi buraya ait hissediyorum. Ne olursa da olsun biz her sene buralara geliyoruz. Hiçbir şey bizi durduramaz" dedi.


Malatya’dan Ovacık’a gezmeye geldiğini aktaran Asaf Metin Altun ise Munzur Gözeleri’ni her yaz görmeye geldiğini belirterek, "Amacımız Munzur’u görmek, huzura ermek. İnsanlar birbirlerini tanımadan, birbirlerinin hakkında konuşmaları kadar yanlış bir şey yoktur. İnsanı uzaktan değil, yakından seveceksin. Munzur’a da gelip huzura ereceksin. Bu coğrafya bizim. Buralar kanla çizilmiş. Bizde kanımızla buraları koruyacağız. Hepimiz kardeşiz. Hepimiz kardeş gibi geçinmeyi bileceğiz. Ayrım diye bir şey yok. Ben, bu suyu içeceğim. Ben, bu toprakta yürüyeceğim. Ben, bu topraklarda gezeceğim. Buna, bana kimsenin engel olmasını istemiyorum. Bende, kimseye engel olmak gibi bir lüks içinde yaşamak istemiyorum" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TUNCELİ HAVA DURUMU
34
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  37°C
 • Perşembe
  Sıcak
  37°C
 • Cuma
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç