İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Tunceli'de okullarla ilgili tedbirler alındı

Tunceli Valiliği, 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi ile ilgili okullarla ilgili alınan tedbirleri açıkladı.


Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada,"2017-2018 eğitim ve öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçmesinin sağlanması amacıyla, ilimiz ve ilçelerimizde bulunan okulların çevresinde okulla ilişiği olmayıp toplanan şahısların, okul çevresinden uzaklaştırılması ve buna uymayanlara idari para cezası uygulanmasını düzenleyen valilik kararı alınmıştır"denildi.


Kamu düzeninin sağlanması, eğitim ve öğretimin engellenmemesi, okul çevrelerinde şiddetin önlenmesi, özellikle giriş ve çıkış saatlerinde okulların çevresinde olması muhtemel gürültü, kavga, taciz gibi olayların önüne geçilmesinin amaçlandığı vurgulanan açıklamada,"Okulların çevresinde toplanan kişilerin kimlik kontrollerinin yapılarak okul ile ilişiği olmayan, işsiz güçsüz boşta gezen kişilerin okul çevresini mekan tutmalarının önüne geçilmesi, bu kişilerden öğrencilerimize gelebilecek her türlü tehdit ve tehlikenin engellenmesi, Uyuşturucu satıcılarının asıl hedefinin gençlerimiz olduğu hususu dikkate alınarak okul çevresinde uyuşturucu ile mücadele yapılması, yasa dışı faaliyet gösteren ideolojik ve bölücü örgütlerin gençlerimizi kandırmalarının engellenmesi amaçlanmaktadır" ifadelerine yer verildi.


Ayrıca, alınan karara uymayanlar hakkında 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 66. Maddesi, 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesinin 1. fıkrası gereğince yasal işlem yapılacağı bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.