İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Tunceli'den Trump'a "Kudüs" tepkisi

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Tunceli Şubesi (MİDDER) üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Tunceli Şubesi (MİDDER) üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.


Tunceli Belediyesi Konferans Salonunda bir araya gelen MİDDER üyeleri, Trump'a tepki gösterdi.


Dernek adına açıklamada yapan Şube Başkanı Yaşar Seven," Milli İrade ve Demokrasi Derneği olarak açık bir şekilde söylüyoruz, acilen Ayasofya ibadete açılmalı ve İncirlik üssü kapatılmalıdır. Bu hain cüruf artık açık seçik düşmanlıklarını ve hedeflerinde olduğumuzu çekinmeden ve utanmadan ifade ediyorlar. Dostluk, müttefiklik, işbirliği ve dayanışma gibi terimler yaşanan olaylardan sonra bizler için hiçbir şey ifade etmiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar bu milleti bölemiyorlar, milli birlik ve bütünlüğümüzü bozamıyorlar, milletin temsilcileri ile milletin arasına giremiyorlar. Tarihten ders çıkaran yüce Türk milletine basit ayak oyunları ile diz çöktüremiyorlar” dedid.


Asıl hedefin Türkiye olduğuna dikkat çeken Seven, “ Artık iç kavgalardan, ideolojik yaklaşımlardan sıyrılıp tehlikenin farkına varmamız gerekiyor. Türk milletine pranga vurmak isteyenlere karşı inadına bir inadına diri olmalıyız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.