Vali Sonel;" Bütün terör örgütleri yok olmaya mahkumdur"

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda bütün terör örgütlerinin, kahraman güvenlik güçlerinin canları pahasına ortaya koydukları mücadele ile er ya da geç yok olmaya mahkum olduğunu söyledi.

Vali Sonel;

18 Eylül 2017 11:20


Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.


Vali Sonel açıklamasında,"Bu gün millet olarak şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde, bağımsız olarak yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bize bıraktıkları bu kutsal emanete karalılıkla sahip çıkarak ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliği ile çalışmalıyız" dedi.


Açıklamasını sürdüren Sonel," Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, 15 Temmuz’da bir kez daha ortaya çıkmış aziz milletimizin azmi ve kararlılığı karşısında gereken cevabı almıştır. Bütün terör örgütleri, kahraman güvenlik güçlerimizin canlarını pahasına ortaya koydukları mücadele ile er ya da geç yok olmaya mahkumdur. Hain terör saldırıları sonucunda gazi olmuş vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize büyük bir gönül ve minnet borcumuz vardır. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve gaziler gününü kutluyor, vatanı için canını ortaya koymaktan kaçınmayan tüm şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş gazilerimize rahmet, aramızda bulunanlara sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” ifadelerine yer verdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TUNCELİ HAVA DURUMU
30
°
C
Çok Bulutlu
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç