Vali Sonel devreye girdi, minibüs ücretleri indi

Tunceli’de Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’in devreye girmesiyle şehir içi yolcu taşımacılığı yapan yolcu minibüsleri ücret tarifelerini indirdi.


29 Eylül 2017 12:05


Tunceli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Atatürk ve Aktuluk mahallelerinin yol ücretlerinin 2 liradan 1,50 liraya indirildiği belirtildi.


Uzun süreden beri aynı mahallere yolcu taşımacılığı yapan iki ayrı hat arasında yaşanan sorunların Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel tarafından çözüme kavuşturulduğu kaydedilen açıklamada:"Yıllardır çözüm bulunamayan Atatürk Mahallesi ve Aktuluk Mahallesi minibüsçülerinin sorunları Vali/Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’in girişimleri ile çözüme kavuşturuldu. İki mahallenin hattı birleştirilerek tek hat üzerinden hizmet verecek. Gerçekleştirilen minibüs durağı ziyaretinde vatandaşlarımızın da taleplerini göz önünde tutup, ücretlere yapılan zammı kooperatif başkanları ile görüşüp indirme kararı alındı . 28 Eylül 2017 tarihi itibari ile öğrenci ücreti 1.75 liradan 1 liraya, sivil ücreti 2 liradan 1.50 liraya indirildi. Bu kapsamda vatandaşlarımıza hizmete ve mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda çalışmalara azim ve kararlılıkla devam edilecektir"denildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TUNCELİ HAVA DURUMU
30
°
C
Çok Bulutlu
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  30°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç