İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Vaşak Bu Kez Pülümür'de Görüntülendi

Nesli tükenme tehlikesinde olan ve dün Sivas'ın Divriği ilçesinde yavru bir keçiyi avlarken görüntülenen Vaşak, bu kez Tunceli'nin Pülümür ilçesinde…

Nesli tükenme tehlikesinde olan ve dün Sivas'ın Divriği ilçesinde yavru bir keçiyi avlarken görüntülenen Vaşak, bu kez Tunceli'nin Pülümür ilçesinde görüldü.
Tunceli'nin Pülümür ilçesinde minibüs hattı işleten Yıldıran Yıldız, nesli tükenme tehlikesinde olan vaşağı Pülümür Vadisi'nde fotoğrafladı. Kentte yüksek miktarda vaşak popülasyonu olduğunu belirten Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ali Haydar Gürsönmez, “İlimizde vaşak popülasyonu oldukça yüksek. Geçtiğimiz aylarda da Pertek ilçemiz başta olmak üzere birçok noktada vaşak görüldü. Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan vaşak için ilimizde bilimsel araştırma yapılması yönünde uzmanların da talepleri var. Kentimizde kırmızı benekli alabalık, dağ sarımsağı tanıtım açısından son derece önemli bir yere sahip. Vaşağın da bunlar gibi ilimizin tanıtımına ve bilimsel araştırmalar yapılmasında önemli katkılar sunacağını düşünüyorum” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.