YÖK Başkanı Saraç Tunceli’de

YÖK Başkanı Saraç Tunceli’de

01 Aralık 2016 16:15

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bazı YÖK üyeleriyle birlikte Tunceli’yi ziyaret etti.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Şişman ve Mehmet Emin Zararsız ile birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki üniversite ziyaretlerine Tunceli’den başladı. Kent ziyaretine Vali Osman Kaymak’ı makamında ziyaret ederek başlayan Prof. Dr. Saraç, “YÖK olarak Doğu’daki illerimizi Tunceli başta olmak üzere Şırnak, Hakkari, Adıyaman Güneydoğu da dahil olmak üzere bu illerin hepsini ziyaret etmek, üniversitelerimizi yerinde görmek, oradaki öğretim üyeleri ve öğrencilerle bir araya gelerek sorunlarını dinlemek istiyoruz” dedi.
Ziyarete Tunceli’den başlamalarının özel bir anlamı olduğunu ifade eden Saraç, “Tunceli’den başlamanın özel bir anlamı olduğunu düşünüyoruz. Tunceli ilindeki Munzur Üniversitemizin toplumsal barışa ve müsamahada simgesel bir konumda olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda üniversitemizin çok güzel adımları var. YÖK olarak bu adımları daha ileri noktalara nasıl taşıyabileceğimizi üniversite yetkilileriyle konuşacağız. YÖK olarak Munzur Üniversitesi’nin bölgesel kalkınmada önemli bir unsur olacağını düşünüyoruz. İmkanlarımız ölçüsünde katkıda bulunmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyoruz” diye konuştu.
Tunceli Valisi Osman Kaymak ise, kentte terörle mücadelenin yanı sıra eğitim ve kamusal alandaki çalışmaları da sürdürdüklerini belirterek, “Halkımızı, vatandaşlarımızı önemsiyoruz. Onların mutluluğu, huzuru çok önemli. İlimizde eğitimle ilgili güzel başarılar var. Son üç yıldır TEOG’da Türkiye birincisi oluyoruz. Üniversite sınavlarında ilk ona girdik. Halkımız okuma yazmaya önem veriyor. İlimizdeki terör sorununun halledilmesiyle birlikte üniversitemiz Doğu’nun, Güneydoğu’nun örnek bir üniversite olacak” dedi.
Tunceli Valiliği ziyaretinin ardından Munzur Üniversitesi’ne geçen Prof. Dr. Saraç ve beraberindekiler, Senato Toplanı Salonu’nda Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, öğretim üyeleri ve öğrencilerle bir araya geldi.
Fakültelere birinci sırada yerleşen öğrencilere belge veren Saraç, daha sonra Tunceli Cemevi’ni ziyaret etti.
Tunceli Valisi Osman Kaymak’ın da hazır bulunduğu ziyarette Cemevi Dedesi Ali Ekber Yurt tarafından Prof. Dr. Yekta Saraç’a Alevilik hakkında bilgiler verildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

TUNCELİ HAVA DURUMU
14
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  15°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  15°C
 • Çarşamba
  Yağmurlu
  12°C
TUNCELİ NAMAZ VAKİTLERİ
 • 29 CEMÂZİL-EVVEL 1438
 • 26 Şubat 2017
 • Pazar
 • İmsak :05:14
 • Güneş :06:51
 • Öğle :12:46
 • İkindi :15:53
 • Akşam :18:18
 • Yatsı :19:46
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com