KYK Uşak İl Müdürlüğü 7 bin 890 öğrenciye 4 yurt binasıyla hizmet verecek

Kredi Yurtlar Kurumu Uşak İl Müdürlüğü yeni hizmete girecek yurt binası dâhil toplamda 7 bin 890 öğrenciye hizmet verecek.

KYK Uşak İl Müdürlüğü 7 bin 890 öğrenciye 4 yurt binasıyla hizmet verecek

06 Eylül 2017 17:38


Kredi Yurtlar Kurumunun “KYK” tanıtımı amacıyla Uşak İl Müdürlüğü İsmet Paşa Caddesi’nde stant açtı. Çevre illerden gelen öğrencileri bilgilendirmek için açılan stant 2 gün boyunca İsmet Paşa Caddesinde 11 Eylül ve 22 Eylül tarihleri arasında ise Uşak Üniversitesi Kampüsünde hizmet verecek.


Uşak KYK İl Müdürü Tahir Emre Can, Erkek öğrenci yurt kapasitesinin %100 oranında dolduğunu kız öğrenci yurt kapasitesinin ise yüzde 75’e ulaştığını, ilerleyen günlerde ek kontenjan, yatay geçiş, dikey geçiş öğrencileriyle başvuruların alınarak yerleştirmelerin yapılacağını belirtti.


Kredi Yurtlar Kurumunun verdiği hizmetlerden bahseden Can şunları söyledi; “Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu olarak öğrencilerimiz yeni başlayacağı yükseköğrenim hayatında güvenli, huzurlu, sağlıklı ve konforlu bir ortamda öğrenim sürecini tamamlaması için çalışmaktayız. Bu nedenle ülkemizin dört bir yanından üniversite eğitimi için ilk defa Uşak’a gelen ve İl Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızda barınacak olan öğrencilerimizi karşılamak, yurtlarımız hakkında bilgilendirmek amacıyla yurt kur tanıtım günleri kapsamında standımızı kurduk. Bu standımız 2 gün ismet paşa caddesinde 11 Eylül ve 22 Eylül tarihleri arasında da Uşak Üniversitesi kampüsünde hizmet verecektir. Yurtlarımızda 24 saat sıcak su, ücretsiz internet bağlantısı, çamaşır yıkama üniteleri, kahvaltı ve akşam yemeği gibi temel hizmetlerin yanında öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için akademik, sosyal, kültürel, sportif alanlarda faaliyetler gerçekleştirmekteyiz” şeklinde konuştu
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

UŞAK HAVA DURUMU
14
°
C
Çok Bulutlu
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  14°C
 • Cumartesi
  Yağmurlu
  9°C
 • Pazar
  Yağmurlu
  9°C
 • Pazartesi
  Hafif Yağmurlu
  12°C
Reklamı Geç