Uşak’ta sokak hayvanları için kulübe yapma yarışması düzenlendi

Havaların soğumasıyla birlikte Uşak Patigiller Öğrenci Topluluğu, sokak hayvanları için kulübe yapma yarışması düzenledi.

Uşak’ta sokak hayvanları için kulübe yapma yarışması düzenlendi

14 Ocak 2018 20:00


Uşak Patigiller Öğrenci Topluluğunun Pazar günü düzenlemiş olduğu bu etkinliğe Uşaklı ailelerde katıldı. Soğuk ve yağmurlu hava durumuna rağmen Huzur Park’ta bir araya toplanan hayvan severler keyifli bir gün geçirdiler.


Sosyal medya hesaplarından duyuru yapan Uşak Patigiller Öğrenci Topluluğu hava durumunun önümüzdeki günlerde daha da soğuğa gideceğini dikkate alarak kulübe yapma yarışması düzenledi.


Patigiller Öğrenci Topluluk başkanı Emre Birlik topluluk adına uşak halkına seslendi ve özellikle soğuk havalarda sokak hayvanlarına yiyecek ve barınma temin etme konusunda daha duyarlı olmaya davet etti.


Topluluğun Başkan Yardımcısı Ebru Tanrıverdi düzenlemiş oldukları yarışmadan amaç ailelerin hayvan haklarıyla bizzat tanış olmalarını sağlayabilmelerini açıkladı ve yapılan kulübeler arasından 5 takıma topluluk adına hediye takdim edileceğini ve bu vâsile ile sokak hayvanlara daha çok bakmaları açısından aileleri teşvik etmeye çalıştıklarını söyledi.


4 seneden beri faaliyette olan Uşak Patigiller Öğrenci Topluluğu, Uşak’ta yaşanan hayvan şiddetlerine de sessiz kalmadı. Hayvan ticaretine bir hayvan hakları ihlali olarak karşı çıkan gençler, hasta ve zarar görmüş sokak hayvanını tedavi ettikten sonra gönüllülere sahiplendiriyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

UŞAK HAVA DURUMU
27
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  27°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  26°C
Reklamı Geç