Vali Salim Demir, “Uşak Üniversitemiz ile her türlü işbirliğine hazırız”

Uşak Valisi Salim Demir, Rektör Vekili Prof.

Vali Salim Demir, “Uşak Üniversitemiz ile her türlü işbirliğine hazırız”

30 Eylül 2017 11:45

Dr. Sayın Dalkıran’a ve üniversiteye ziyarette bulundu. Vali Salim Demir Uşak Üniversitesi’nin eğitim kalitesi, yapılanmada gösterdiği gelişim ve tercih edilirliği bakımından memnuniyet verici düzeyde olduğunu belirterek “Bir toplumda en değerli yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Bu nedenle eğitime elimizden geldiğince fazla yatırım yapmalı ve destek vermeliyiz. Valilik olarak bu anlamda Uşak Üniversitemiz ile her türlü işbirliğine hazırız. Son yıllarda hem fiziki koşul hem de öğrenci sayısı bakımında büyük bir sıçrayış gerçekleştiren Uşak Üniversitesi, bu yükselişini kamu kurum ve kuruluşlarının da desteği ile devam ettirecektir” dedi.


Eğitim kurumlarımızın sanayi ile işbirliği içerisinde olması gerektiğini ifade eden Vali Salim Demir “Mesleki ve teknik liseleri ile yüksekokullarımız sanayi bölgesi içinde konumlanmalı ve sanayi kuruluşlarımız da bu eğitim kurumlarımıza ekipman desteği vermelidir” dedi.


Ziyarette Vali Salim Demir başta Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran olmak üzere, tüm üniversite personeline ve öğrencilere başarılar diledi.


Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Uşak Üniversitesi olarak Sayın Valimiz Salim Demir’in marka şehir olma yolunda ilerleyen Uşak’ın tanıtımına ve kalkınmasına yönelik çalışmalarında her zaman işbirliği içindeyiz. Ortak paydamız Uşak’tır. İlimize hizmeti birlik ve beraberlik içinde yapacağız. Sayın Valimize teşekkür ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.


Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Savaş ve Genel Sekreter Vekili Kenan Gökçe katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

UŞAK HAVA DURUMU
33
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç