İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Edremit'te sahil kordonu projesinde sona yaklaşıldı

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediye başkan vekilliğine atanan Edremit Kaymakamı Atif Çiçekli’nin başlattığı önemli projelerin başında gelen Sahil Kordonu Projesi’nde sona yaklaşıldı.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediye başkan vekilliğine atanan Edremit Kaymakamı Atif Çiçekli'nin başlattığı önemli projelerin başında gelen Sahil Kordonu Projesi'nde sona yaklaşıldı.


Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli'nin göreve gelmesi ile birlikte startı verilen sahil kordonunun 2 buçuk kilometrelik etabı tamamlanıyor. Işıklandırmalarıyla birlikte diğer ufak çalışmaların da bitimi ile birlikte Edremit'in güzelliğine ayrı bir renk katacak sahil kordonu 1'nci etabın açılışı merakla bekleniyor. Çalışmaların sonuna doğru gelinmesi ile birlikte kendisini iyice gösteren sahil kordonu, Edremit'e ayrı bir güzellik katarken, insanların ise şimdiden bile sahil kenarında yürüyüşler gerçekleştirmeleri gözden kaçmıyor. Edremit'in turizmde hak ettiği noktaya gelmesi için birbirinden önemli projeleri hayata geçiren Başkan Çiçekli, sahil kordonu 1'nci etabını Ekim ayı içerisinde açılışını gerçekleştireceklerini belirtti. 80 bin ton taş ile dolgusu gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 milyon TL'ye mal olması gereken işi belediye imkanlarıyla 300 bin TL'ye mal etmeyi başaran Başkan Çiçekli 1'nci etabın sona ermesi ile birlikte ilçenin çehresine ayrı bir güzellik kattı. Başta turistler olmak üzere vatandaşların Van Denizi ile iç içe olacağını, sahili tamamen vatandaşlara açtıklarını anlatan Başkan Çiçekli, “Yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve peyzaj çalışmalarında artık sona yaklaşıldı. Allah'ın izni ile bunların da tamamlanması ile birlikte önümüzdeki günlerde sahil bandımızı gerçekleştireceğimiz törenle güzel Van'ımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.