Van’da ‘Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler’ paneli

Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler’ paneli düzenlendi.Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından…

Van’da ‘Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler’ paneli

19 Ekim 2016 16:21

Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler’ paneli düzenlendi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bütün Türkiye’de yeni neslin tarihini, kültürünü bilerek ve değerlerine sahip çıkarak bugünün gelişen dinamikleri ile harmanlaması ve bütünsel bir bakış açısına sahip olması temel ihtiyacından hareketle tarihi dokusunu ve ruhunu kaybetmemiş, geçmişteki izleri silinmemiş, yüksek binaların altında ezilmemiş, yaşayanları yormayan kimlikli şehirleri ön plana çıkararak özelliklerini ve güzelliklerini vurgulamak, diğer şehirleri de bu konuda teşvik etmek için öncelikle gençlerin ilgisini çekerek rol model olacak değerlerin hatırlatılmasına ve anlatılmasına katkı sağlamak amacıyla “Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler Projesi” yürütülüyor. Yurt genelinde gerçekleştirilen bu proje kapsamında Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Van Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Selahattin Eyyübi İMKB Anadolu Lisesinin konferans salonunda “Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler” paneli düzenlendi. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şahabettin Öztürk, Araştırmacı Yazar-Şair Ümit Kayaçelebi ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ramazan Dündar’ın konuşmacı olarak katıldığı panele öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Panelde ilk konuşmayı yapan Araştırmacı Yazar-Şair Ümit Kayaçelebi, eski Van fotoğrafları eşliğinde Van ilinin geçmişi, Van’ın yetiştirdiği önemli şahsiyetler ve bu insanların Van’ın sosyal ve kültür hayatına olan katkıları, eski Van’da gündelik ve sosyal hayat konularında konuşma yaptı.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şahabettin Öztürk ise; Van’da sivil mimari, eski Van evleri, bu evler etrafından şekillenen kültürel unsurlar ve bu evlerde gündelik ve sosyal hayat konusunda sunum gerçekleştirdi.
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ramazan Dündar da, katılımcılara “Beş Şehirli” olarak bilinen Ahmet Süheyl Ünver, Ali Fuad Başgil, Ekrem Hakkı Ayverdi, Fethi Gemuhluoğlu ve Mahir İz’in kültür hayatımıza olan katkıları, eserleri, kısa hayat hikâyeleri hakkında sunum gerçekleştirdi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Aladağ’ın da katıldığı panel, öğrencilerle fotoğraf çektirilmesiyle sona erdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

VAN HAVA DURUMU
9
°
C
Karla Karışık Yağmurlu
 • Pazartesi
  Karla Karışık Yağmurlu
  9°C
 • Salı
  Karla Karışık Yağmurlu
  8°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  8°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  9°C
VAN NAMAZ VAKİTLERİ
 • 27 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 26 Mart 2017
 • Pazar
 • İmsak :04:15
 • Güneş :05:53
 • Öğle :12:23
 • İkindi :15:54
 • Akşam :18:31
 • Yatsı :19:59
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.