İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Acılı anne ve baba:

Yalova’da, bir aracın çarpması neticesinde çocuklarını kaybeden çift, "Adalet istiyoruz" dedi.

Yalova'da, bir aracın çarpması neticesinde çocuklarını kaybeden çift, "Adalet istiyoruz" dedi.


Hacımehmet Ovası'nda 27 Nisan 2017 tarihinde meydana gelen trafik kazasında, Osman Yazıcı (21) adlı genç, kazanın olduğu yerden 15 metre ötede bir bahçede ölü olarak bulunmuştu. Araç sahibi H.K, mahkemeye sevk edildikten sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.


Oğulları ile kazayı yapan H.K. arasında önceden beri bir husumetin olduğunu dile getiren baba Rızvan Yazıcı, "Kaza sonrasında güvenlik kamera görüntülerini alarak yetkili bir firmaya hız tespiti yaptırdık. H.K, oğlumuza 144 kilometre hızla çarpıyor. Ayrıca H.K, ifadesinde, yolun karanlık olduğunu ve neye çarptıklarını görmediklerini dile getirmiş. Kazanın olduğu andaki kamera görüntülerinde yolun aydınlık olduğu görünüyor. Yani yol kenarında yürüyen birisinin görülememesi söz konusu dahi olamaz. Biz kasıtlı olarak oğlumuza çarptıklarını düşünüyoruz" diye konuştu.


Oğlunun olay yerinden 15 metre ötedeki bir evin bahçesinde ağaçlar arasında bulunduğunu hatırlatan Rızvan Yazıcı, "Oğlumun ölüm saati, savcılık tarafından gerek görülmeyerek istenmemiş. Oysa biz bunun dava açısından belirleyici bir önemi olduğunu düşünüyoruz. Zira oğlumuza çarpan şahıs onu ölüme terk etmiştir. Biz oğlumuzun ölüm saatinin belirlenmesini talep ediyoruz. Bir diğer detay ise, oğlumuzun ayakkabısı, cesedinin yaklaşık 10 metre ötesinde bulundu. Bu ayakkabıda da parmak izi tespiti yapılmadı" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.