İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İMES OSB ve Avrasya OSB yatırımcılarını bekliyor

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, İMES ve Avrasya OSB’de yer almak isteyen yatırımcıların odaya başvurmalarını istedi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, İMES ve Avrasya OSB'de yer almak isteyen yatırımcıların odaya başvurmalarını istedi.


YTSO, ilde hizmete girecek olan İMES ve Avrasya OSB hakkında açıklamalarda bulundu. Becan açıklamasında, "7 Haziran 2017 tarihi itibariyle 331 sicil numarası ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayıyla yürürlüğe girerek tescil edilen İMES OSB, Yalova İMES OSB, Çiftlikköy ilçemizde yeni yapılan İstanbul-İzmir otoyoluna cephe stratejik bir mevkide bulunmaktadır. İMES OSB Makine ihtisas OSB'dir. ÇED raporunda ve kuruluş protokolünde kesinleştirilmiş olan makine, yedek parça, otomotiv gibi ana sektörler ve destekleyici sektörlerden oluşan NACE kodlarıyla belirtilmiş olan ilgili firmalar haricinde başka faaliyetlerde bulunan firmalar burada yer alamayacaktır. Brüt alan 5 milyon metrekare, net sanayi alanı 3 milyon metrekare, toplam parsel sayısı 264, yeşil alan 387 bin 888 metrekaredir. İMES OSB'de yatırımcıya sunulan imkanlar arasında Elektrik, su doğalgaz bağlantı ve abonelik işlemleri, inşaat ruhsatı,iskan çalışma ruhsatı, alt yapı hizmeti gibi imkanlar OSB Bölge Müdürlüğünce sağlanacaktır. 10 ve 15 dönümlük parseller olarak hazırlanan parseller talebe göre tevhid edilerek 20 dönümden 200 dönüme kadar tek parsel olarak verilebilecek şekilde modüler nitelikte de hazırlanmıştır. Yine ilimiz sınırları içinde tescil edilmiş olan AVRASYA OSB ise, planlı yapılanması, teknolojik alt yapısı ile Yalova da yepyeni bir çalışma ve yaşam merkezi olacaktır. Toplam 2 milyon 340 bin metrekarelik bir alan olan Avrasya OSB'nin hemen yanın da Gemi Yan Sanayi OSB yer almaktadır. OSB'de yer alan sanayiciler teşvik paketinde yapılan değişiklikle bir alt bölge desteğinden yararlanabilmektedir. OSB'lerde yatırım teşvik belgesi ile KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, 5 yıl süre ile sigorta primi işveren hissesi desteği sağlanmaktadır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.