ihlas haber ajansı
Ermenistan'a hacker şoku
Ermenistan'ın en büyük GSM operatörü Vivacell'in internet sitesi, Türk hackerlar tarafından hacklendi.

Ermenistan'a hacker şoku

Ermenistan'ın en büyük GSM operatörü Vivacell'e Türk internet korsanları 'Black Peace' saldırdı. Azerbaycan'da bir kahraman olan görülen Mübariz İbrahimov'un naaşını teslim etmeyen Ermenistan için böyle bir eylem yaptığını belirten hackerlar, eğer Ermenistan aynı tutumu devam ettirirse daha büyük eylemlere imza atacaklarını belirttiler.

Mübariz İbrahimov kimdir?

19 Haziran 2010 tarihinde gece saat 23:30 civarında Gizir Mübariz İbrahimov yalnız başına iki ordu arasındaki 1 km mayın döşenmiş cephe hattını geçerek düşman birliklerinin yerleştiyi tarafa intikal eder. Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin beklemediyi anda çok sayıda asker ve subayı ilk hamlede mahveder. Daha sonra düşmanın kendi silahlarını kullanarak 5 saat boyunca düşman askerleri ile çatışmada bulunur. Düşmanın zayıf cinahlarını tespit ederek onlara ağır kayıplar verdirir. Mübariz İbrahimov sabah saatlerinde şehit düşer.

Mübariz İbrahimov'un babası Ağakerim İbrahimov'un anlattıklarından: "Olay günü sabah erken saatlerde beni telefonla aradılar. Oğlumun eve gelip gelmediğini sordular. Hatta çok miktarda silah götürdüğünü ve araziden uzaklaştığını bildirdiler. "Ben oğlumu tanırım, sınıra doğru gidin" dedim. Daha sonra mektubunu bulmuşlar.

AZERBAYCAN'DA MİLLİ KAHRAMAN

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin Uzman Çavuşu Mübariz Ağakerim oğlu İbrahimov'a "Azerbaycan'ın Ulusal Kahramanı" unvanının (ölümünden sonra) verilmesi hakkında kararını onayladı. Şehit askere bu unvan Azerbaycan Cumhuriyeti'nin erkinliğinin ve toprak bütünlüğünün korunmasında gösterdiği üstün hizmet ve reşadet sebebiyle verildi.

Haber Tarihi: 20 Ağustos 2010 Cuma 09:13Haber Adresi: /haber-ermenistana-hacker-soku-134159/