ihlas haber ajansı
Daday’da Camiiler ve Din Görevlileri Haftası kutlandı
Daday’da Camiiler ve Din Görevlileri Haftası kutlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında farklı temaların ele alınarak kutlandığı “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” düzenlenen etkinliklerle kutlandı.


Bu yıl “Cami, Şehir ve Medeniyet” temasının işlendiği Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Daday Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Nadir Özdemir tarafından bir konferans verildi. İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda İlçe Müftülüğünün ev sahipliğinde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.


Programda konuşan Daday İlçe Müftüsü İsmail Çakır, “İslam medeniyetinin yeryüzünde ki ilk evinin Kabe olduğunu, Mekke şehirlerin, Kabe mabedlerin anasıdır” dedi.


Konuşmanın ardından İlçe Müftülüğü İlahi Korosu ve Daday’da ilk kez açılan 4-6 yaş grubu anaokulu öğrencileri, birbirinden güzel ilahileri seslendirdiler. Program Bayramlı Köyü İmam Hatibi Ahmet Gündüz tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve sinevizyon gösterisi ile sona erdi.

Haber Tarihi: 06 Ekim 2017 Cuma 22:16Haber Adresi: http://www.iha.com.tr/kastamonu-haberleri/dadayda-camiiler-ve-din-gorevlileri-haftasi-kutlandi-kastamonu-1820450/