İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sokak ışıklandırmaları şehrin havasını değiştirecek

Yozgat Belediyesi şehre güzel ve estetik bir görünüm kazandırmak için şehrin bazı caddelerini ışıklandıracak.


Yozgat Belediyesi yol yapım ve çevre düzenlemesinin ardından cadde ve sokaklarda ışıklandırma çalışması yaparak şehre farklı bir hava katacak. Şehir giriş ve çıkışları başta olmak üzere cadde, sokak ve mahallelerde belli bölgeler, ay yıldız ve cehrilik lalesi figürü gibi ışıklandırmalar ile donatılacak.


Yozgat Belediyesi Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, şehre daha estetik bir gece görünümünü sağlamak amacıyla ışıklandırmalı görsel çalışma yapacaklarını söyledi. Karslıoğlu,"Yozgat Belediyesi olarak mahalle, cadde, sokaklarda refüj ve kavşaklarda çeşitli süslemeler yapacağız. Şehrimizin daha güzel gece görünümünü sağlamak amacıyla ışıklandırmalı görsel çalışmalar yapacağız. Örneğin Şehir Hastanesi göbeği, stadyum yanındaki parkta, TOKİ'deki refüj ve göbeklerde yine aynı şekilde İstiklal Lisesi'ne çıkarken göbeklerde ve Sinema Sokağa çıkan caddeyi ışıklandıracağız. Cadde ve sokak düzenlemelerinin içerisinde bu tür süslemeleri yapacağız" dedi.


İlkbaharda ışıklandırma çalışmalarına başlayacaklarını hatırlatan Karslıoğlu, ay yıldızlı figür başta olmak üzere cehrilik lalesini andıran çiçek figürlü ışıklandırmaların şehre canlılık katacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.