İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sorgun Belediyesi'nde toplu sözleşme imzalandı

Sorgun Belediyesi’nde toplu sözleşme imzalandı.

Sorgun Belediyesi'nde toplu sözleşme imzalandı.


İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Yazı İşleri Müdürü Oral Künbetli, Mali Hizmetler Müdürü Mustafa Erciyas ve belediye çalışanları katıldı. Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, sözleşmenin sorunsuz bir şekilde imzalanmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek'e teşekkür etti.


Hizmet-İş Sendikası ile Sorgun Belediye Başkanlığı arasında 10'uncu dönem toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını ifade eden Zararsız, " Sendikamız ile Sorgun Belediye Başkanlığı arasında 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzaladık. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçilerimizin sosyal hakları ve devlet memurlarına gelen zam oranı işçilerimizin de yevmiyelerine net olarak uygulanacak. Geçici çalışan işçilerimizin taban yevmiyeleri 71 TL olarak kabul edildi, üzerine devlet memurlarına gelen artış net olarak uygulanacak. Kadrolu işçilerimizin maaşlarına ilk altı ay için yüzde 11, geçici işçilerimizin maaşlarına ilk altı ay için yüzde 13 zam yapıldı. Daha önce 90 yevmiye tutarında olan ilave tediye ve ikramiye tutarı 110 yevmiye olarak kabul edildi. Öğrenim yardımı, bayram harçlığı, ölüm, evlenme, doğum, sünnet yardımı gibi sosyal haklara yüzde 10 ile yüzde 15 arasında zam yapıldı. Yapılan zamlarla birlikte işçilerimizin maaşlarına ilk altı ay için 450 TL ile 470 TL arasında net zam yapılmış oldu." dedi.


Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise belediye olarak bugün hiçbir personele borçlarının bulunmadığını belirterek, "Gönlümüz daha fazla zammı arzu ediyordu, inşallah ileride daha fazlasını yapacağız. Asgari ücrette yapılan artışla 1 Ocak itibariyle zamlı maaşlar verildi. Bizde şirket elemanlarında bin 800 TL'yi geçiyor maaşlar, inşallah giderek de artar. Belediyemizde çalışanların maaşları 2004 yılında 320 TL iken bugün hamdolsun en düşük maaş bin 800 TL gibi bir rakam oldu" dedi.


Sözleşmelerin karşılık imzalanmasının ardından Başkan Şimşek ve Hizmet-İş Sendika Başkanı Ferman Zararsız pasta kesti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.