İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Vali Kemal Yurtnaç kan bağışında bulundu

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Türk Kızılayı Yozgat Kan Bağış Merkezini ziyaret ederek, Yozgat’ta ki kan stokları hakkında bilgi aldı.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Türk Kızılayı Yozgat Kan Bağış Merkezini ziyaret ederek, Yozgat'ta ki kan stokları hakkında bilgi aldı. Vali Yurtnaç ziyareti sırasında kan bağışında da bulundu.


Türk Kızılayı Şube Başkanı Ekrem İlker ve Kan Bağış Merkezi doktoru Selçuk Cansız tarafından karşılanan Vali Kemal Yurtnaç, Kan Bağış Merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldı.


Yozgat'ın kan stoku ve kan bağış oranları hakkında bilgiler alan Vali Yurtnaç, Kızılay'ın ülkemizde köklü bir geçmişe sahip olduğunu, ülkemizin yanı sıra dünyada da meydana gelen afet, savaş ve buna benzer kan ihtiyacının olduğu birçok durumda ihtiyaç sahiplerine ulaştığını söyledi.


Vali Kemal Yurtnaç, Yozgatlı vatandaşlarımızın bu konuya olan hassasiyetlerini göstermiştir. Türk insanının yardımseverliğini, insani değerlere verdiği önemi ve ülkemizin büyüklüğünü tüm dünyaya gösteren öncü ve örnek bir kurumumuz olan Tüm Kızılay çalışanlarına, bu amaca doğrudan veya dolaylı olarak katkı sağlayan bağışçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Vali Kemal Yurtnaç, merkez hakkında bilgi aldıktan sonra kan bağışında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.