Yozgat POMEM öğrenci kapasitesini artırdı

Yozgat 21.

Yozgat POMEM öğrenci kapasitesini artırdı

05 Şubat 2018 13:58

Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) bu yıl öğrenci kapasitesini artırdıklarını söyleyen POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, bin 350 polis adayının eğitim göreceğini söyledi.


21. Dönem POMEM için alınması planlanan 13 bin polis adayının sınav süreci devam ediyor. 29 Ocak tarihinde başlayan sınav sürecinde adaylar polislik mesleği için ter döküyor. Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Sivas gibi illerden Yozgat POMEM’e gelen toplam bin 632 aday kentte sınav heyecanı yaşıyor. Adaylar sınavda mülakat heyecanı yaşarken adayların aileleri de dışarıda heyecan yaşıyor. 10 Şubat tarihine kadar devam edecek mülakatlarda Yozgat POMEM’de bin 187’si erkek 445’i bayan olmak üzere bin 632 aday polis olmak için ter döküyor.


Dönem POMEM’de bu yıl öğrenci kapasitesinin arttığını da söyleyen Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, 800’ü erkek 550’si bayan olmak üzere bin 350 polis adayının eğitim göreceğini dile getirdi. Bu yıl ön lisans mezunların da POMEM’e müracaat ettiklerini hatırlatan Kütükoğlu, 21. Dönem POMEM’de eğitim öğretimin Mart ayının 2. haftası başlayabileceğini de dile getirdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

YOZGAT HAVA DURUMU
10
°
C
Çok Bulutlu
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  10°C
 • Cuma
  Hafif Yağmurlu
  11°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  11°C
 • Pazar
  Yağmurlu
  7°C
Reklamı Geç