İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yozgat'ta aç kalan sokak hayvanlarına belediyeden şefkat eli

Yozgat Belediyesi soğuk havalarda barınma ve beslenme konusunda güçlük çeken sokak hayvanları için şehrin muhtelif yerlerine kedi köpek kulübeleri ve mama kabı yerleştiriyor.


Ağır geçen kış şartlarında aç kalan ve yaşamak için çaba sarf eden sokak hayvanları, bir yandan da soğuk hava ve açlıkla mücadele ediyor. Yozgat Belediyesi tarafından hazırlatılan kedi ve köpek kulübeleri ise şehrin belirli noktalarına yerleştirilerek hayvanların ihtiyaçları karşılanıyor. Soğuk kış günlerinde kedi ve köpeklerin sığınabilecekleri bir yuva olması için yaptırılan yaklaşık 60 kadar kedi ve köpek kulübesi, yemekleri ile birlikle belediye ekipleri tarafından park ve bahçeler başta olmak üzere şehrin belirli yerlerine yerleştirildi.


Kışın barınma şartları daha zor olmasından dolayı sokak hayvanlarını unutmadıklarını belirten Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılıçaslan,"Nasıl ki insanlarımızın barınmaya yemeye içmeye ihtiyaçları varsa sokak hayvanlarının da böyle ihtiyaçları var. Biz belediye olarak bu hayvanların eksiklerini ihtiyaçlarını giderme noktasında elimizden gelen imkanları kullanarak böyle kedi köpek kulübeleri ve bunların yemek ile ilgili sorunlarını çözüyoruz" dedi.


Yapılan çalışmadan dolayı belediye ekiplerine teşekkür eden İsmail Bal ise, "Yozgat Belediyesinin son dönemlerde ağırlaşan kış şartlarından dolayı sokakta kalan hayvanlara yapmış olduğu barınak ve yiyeceklerin sosyal belediyecilik anlayışına da uygun olduğunu düşünüyorum. İnşallah belediyemizin bu çalışmaları sayesinde hayvanlarımız üşümeyecek ve doğada aç kalmayacaklar" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.