İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yozgat'ta Afrin şehitleri için mevlit okutuldu

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler için Yozgat’ta mevlit okutuldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerler için Yozgat'ta mevlit okutuldu. Harekatın zaferle sonuçlanması için dua edildi.


TSK tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması ve Afrin Şehitleri için bir iş adamı tarafından Çapanoğlu Büyük Cami'nde öğle namazı öncesinde mevlit okutuldu. Mevlitte Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlandırılması için dualar edildi. Mevlit programı sonrası ise vatandaşlara ev ve işyerlerine asılmak üzere bin adet Türk bayrağı dağıtıldı.


Cami çıkışında açıklamalarda bulunan vatandaşlar, terör örgütlerine yönelik başlatılan harekatta görev alan tüm Türk Silahlı Kuvvetleri için dua ettiklerini söyledi. Salih Cinver yaptığı açıklamada, "Ordumuzu destekliyoruz. Allah yardımcıları olsun. Ordumuza dua ediyoruz Başarlı olmalarını istiyoruz" dedi.


Mevlit ve Türk bayrağı dağıtılmasında emeği geçen iş adamı Bahri Kayabaşı ise, "Bu savaşta milletin gücüyle Allah'ın izniyle askerlerimiz oradan zaferle ayrılacak. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Her zaman yanlarındayız. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ne zaman emrederse cephede canımızı vermeye hazırız. Herkesten dua bekliyoruz. Mevlit ve bayrak bizim simgemiz. Duamız askerlerimiz için onlara manevi destek vermek için Mevlit okuttuk, bayrak dağıttık" açıklamalarında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.