Yozgat’ta kısa dönem erlerin yemin töreni yapıldı

Yozgat İl Jandarma Komutanlığında görevli 365’inci kısa dönem 59 er için, Celal Atik Spor Salonu’nda yemin töreni düzenlendi.Yozgat Celal Atik Spor…

Yozgat’ta kısa dönem erlerin yemin töreni yapıldı

02 Aralık 2016 12:57

Yozgat İl Jandarma Komutanlığında görevli 365’inci kısa dönem 59 er için, Celal Atik Spor Salonu’nda yemin töreni düzenlendi.
Yozgat Celal Atik Spor Salonu’nda düzenlenen yemin törenine Vali Kemal Yurtnaç, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, İl Jandarma Komutanlığında görevli subay ve astsubaylar ile yemin eden erlerin yakınları katıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından ise 365. kısa dönem 59 asker yemin etti. Asker yakınlarına seslenen İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, "Bu görkemli tabloyu oluşturan dosta güven düşmana korku veren sizi heyecan ile selamlayan evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Genç silah arkadaşlarım ve evlatlarım sizler biraz önce milletimiz ve bağımsızlığının sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde anne, baba ve kıymetli konukların huzurunda silah arkadaşlarınızla omuz omuza gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine ant içtiniz. İçtiğiniz bu ant vatan ve millet sevgisi vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün emirlere mutlak itaatin simgesi ve kahraman Türk ordusuna mensup olduğunuzun kabul belgesidir." şeklinde konuştu.
Ailelere, “Evlatlarınız bizlere emanet gözleriniz arkada kalmasın." diyen Vali Kemal Yurtnaç da, şunları söyledi:
“Bir kış gününde sizlerle beraberiz. Yozgat’ın bundan sonraki dört beş ayı karla geçecek. Sizler de burada vatani görevinizi tamamlayacaksınız. Her milletin belli karakteristik özellikleri vardır. Türk milletinin de kanında kahramanlık var. Bunu uzun yıllar önce Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de destan yazan bir milletin evlatları olarak söylüyoruz. Son olarak da 15 Temmuz hain darbe girişiminde gösterilen kahramanlık, tüm dünyaya Türk’ün kanında kahramanlık olduğunu bir kez daha gösterdi. Adını peygamberimizin adından alan şerefli ordumuz var. Askerimiz ve polisimiz bu ülkede huzurun teminatıdır. Geçmişten günümüze askerlik yapmayanı adamdan saymazlar. Siz de bugün burada yeminimizi ederek, asker oldunuz. Üstleriniz gibi aynı sorumluluğu devam ettirmek için görevinizi yapacaksınız. Bu anlamda sizleri tebrik ediyorum.”
Yemin törenin ardından aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Uşak’tan oğlunun yemin törenine katılmak için geldiğini hatırlatan Döne Keskin, “Uşak’tan oğlumun yemin töreni için geldik. Oğlumu gördüğüm için çok mutluyum, çok sevinçliyim. Oğlum vatanına milletine faydalı asker olsun.” dedi.
Yemin töreni sonrası gözyaşlarını tutamayan Emine Açık, “Eskişehir’den geliyorum, oğlumu gördüğüm için çok mutlu oldum” açıklamalarını yaparken asker olan oğlu Özgür Açık ise, “Vatani görevimizi yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Yeminimizi ettik ve askerliğe ilk adımı attık. Allah herkese nasip etsin.” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

YOZGAT HAVA DURUMU
11
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  11°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  18°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  18°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  12°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.