İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Yozgat'ta öğrenciler yarı yıl tatiline girdi

Yozgat’ta 2017-2018 eğitim öğretim yılında eğitim gören 76 bin 875 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

Yozgat'ta 2017-2018 eğitim öğretim yılında eğitim gören 76 bin 875 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.


Yunus Emre İlkokulu'nda düzenlenen karne töreninin ardından öğrencilere karneleri dağıtıldı. Karne törenine Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, öğrenci ve velileri katıldı. Karne töreninde Türkiye'de üniversite okuyan Ganalı ve Güney Koreli öğrenciler, miniklere karnelerini verdi. Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Ganalı öğrenci Kofi Abusah yaptığı açıklamada,"Sarıkaya Belediyesi'nin bir etkinliği için Yozgat'a geldim. Çocuklarla sohbet ettik ve fotoğraf çekindik. Çok mutluyum" dedi.


İstanbul Üniversitesi'nde doktora yapan Güney Koreli Sooneun Shim ise,"Kore-Türk etkinliği için Yozgat'a geldim. Böyle bir etkinliğe davet edildiğim için çok mutluyum, onur duyuyorum." şeklinde konuştu.


Karne dağıtım programı sonrası konuşan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç da burada yetişen çocukların ülkenin geleceği olduğunu söyleyerek,"Bugün biri Ganalı, biri Güney Koreli öğrenci güzel Türkçesiyle programımıza katıldılar, renk katılar. Buraya gelen yabancı, uluslararası öğrenciler Türkiye ile ülkeleri arasında bir köprü olacaktır. Bugün de buraya gelmeleri bize bir zenginlik kattı. Ülkemizin geleceği açıktır ve tüm dünyada önemli bir yere gelecektir. Bu gençlerimizi güzel bir şekilde yetiştireceğiz ve dünya ile kardeş hale geleceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.