Yozgat’ta öğrenciler yarı yıl tatiline girdi

Yozgat’ta 2017-2018 eğitim öğretim yılında eğitim gören 76 bin 875 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

Yozgat’ta öğrenciler yarı yıl tatiline girdi

19 Ocak 2018 13:06


Yunus Emre İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninin ardından öğrencilere karneleri dağıtıldı. Karne törenine Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, öğrenci ve velileri katıldı. Karne töreninde Türkiye’de üniversite okuyan Ganalı ve Güney Koreli öğrenciler, miniklere karnelerini verdi. Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Ganalı öğrenci Kofi Abusah yaptığı açıklamada,"Sarıkaya Belediyesi’nin bir etkinliği için Yozgat’a geldim. Çocuklarla sohbet ettik ve fotoğraf çekindik. Çok mutluyum" dedi.


İstanbul Üniversitesi’nde doktora yapan Güney Koreli Sooneun Shim ise,"Kore-Türk etkinliği için Yozgat’a geldim. Böyle bir etkinliğe davet edildiğim için çok mutluyum, onur duyuyorum." şeklinde konuştu.


Karne dağıtım programı sonrası konuşan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç da burada yetişen çocukların ülkenin geleceği olduğunu söyleyerek,"Bugün biri Ganalı, biri Güney Koreli öğrenci güzel Türkçesiyle programımıza katıldılar, renk katılar. Buraya gelen yabancı, uluslararası öğrenciler Türkiye ile ülkeleri arasında bir köprü olacaktır. Bugün de buraya gelmeleri bize bir zenginlik kattı. Ülkemizin geleceği açıktır ve tüm dünyada önemli bir yere gelecektir. Bu gençlerimizi güzel bir şekilde yetiştireceğiz ve dünya ile kardeş hale geleceğiz" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

YOZGAT HAVA DURUMU
29
°
C
Az Bulutlu
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  29°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  26°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  26°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  27°C
Reklamı Geç