İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

BEÜ Aşçılık Programı öğrencileri dereceyle döndü

Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri, Chefs of the Future Yarışması’ndan dereceyle döndü.

Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri, Chefs of the Future Yarışması'ndan dereceyle döndü.


21 - 23 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul'daki Fuar Alanında gerçekleştirilen “Chefs of the Future” Gastronomi Yarışması`nda Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinden Evren Emil, Gökhan Sarıbaş, Samet Kara, Betül Bülbül ve Esra Uzun`dan oluşan ekip üniversiteler arası yarışmada 3.`lük kazandı. Konsepti Türkiye coğrafyası üzerinde bulunan ürünleri ve özellikle baharatları kullanmak olan, başlangıç, ana yemek ve tatlı tabaklarından her bir course için 7'şer adet hazırlanan, toplam 5 saat süren yarışmada BEÜ öğrencileri Batı Karadeniz yöresine ait siyez bulguru, karalahana, keş, Alparslan kestanesi, kiren, gibi ürünlerle oluşturdukları menü ile yarışmaya katılım sağladılar.


Başlangıç yemeği olarak Siyez Bulgurlu Karalahana Sarması (Manda Sütü Köpürtmesi İle) & Malay (Tereyağında Kavrulmuş Keş ve Fındık Eşliğinde); ana yemek olarak Kestane Püresi Eşliğinde Ördek Confit (Kızılcık Sos ve Fırınlanmış Baby Patates ile); tatlı olarak Hüppülü (Höbbeli) Tatlısı (Kızılcık Ekşisi ile) menüleri ile hem Zonguldak ve çevresinde yetiştirilen ürünler ile hazırlanan yemeklerin hem de Zonguldak'ın tanıtımına katkı sağladılar.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.