BEÜ MEDEM, Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) MEDEM, Isparta Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi heyetini ağırladı.

BEÜ MEDEM, Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı

03 Ekim 2017 15:24


Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kültür Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülen Türkiye Kardeşleri Yurtiçi Değişim Programı toplumsal barışa katkıda bulunmak, Türkiye içi etkileşimi güçlendirmek, öğrencilerin farklı yaşam tarzlarını ve kültürlerini tanımalarını sağlamak ve yapılan eğitimler ve aktivitelerle gönüllülüğün ve toplumda çok renkliliğin önemini vurgulamayı amaçlayan çalışma kapsamında Isparta’dan Zonguldak’a gelen 10 öğrenci Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezinde (MEDEM) yapılan etkinliğe katıldılar.


Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Isparta Ahmet Melih Doğan Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Nurcan Akgül şunları söyledi:


“Zonguldak, Isparta, Eskişehir, Bursa, Rize, Adana, Erzincan, Edirne, Uşak illerinden toplam 9 Anadolu Lisesinden 20şer öğrencinin katılımı ile öğrenci değişimleri gerçekleşmiştir. Öğrenciler gidilen yerin kültürünü yakından tanıyabilmeleri için öğrencilerimizin aileleri tarafından misafir edilmişlerdir. Bu program kapsamında sosyal sorumluluk faaliyeti gerçekleştirmek üzere Erdemir Anadolu Lisesi öğrencileri İngilizce öğretmeni Sevda Aslantürk gözetiminde ve eşliğinde BEÜ MEDEM’de önemli bir etkinliğe katıldık. Öğrencilerimiz Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezinde engelli öğrencilerle bir araya gelip birlikte resim faaliyeti gerçekleştirmiştir. Bize ev sahipliği yapan BEÜ yönetimine ve MEDEM ekibine teşekkür ederiz.”
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ZONGULDAK HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  28°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  27°C
Reklamı Geç