Kerem, “Umarız son acı olarak kalır tarihte”

Zonguldak Barosu Başkanı Av. Kerem Ertem, Adana’nın Aladağ ilçesinde öğrenci yurdunda yaşanan yangınla ilgili yaptığı açıklamada, “Umarız son acı…

Kerem, “Umarız son acı olarak kalır tarihte”

30 Kasım 2016 10:00

Zonguldak Barosu Başkanı Av. Kerem Ertem, Adana’nın Aladağ ilçesinde öğrenci yurdunda yaşanan yangınla ilgili yaptığı açıklamada, “Umarız son acı olarak kalır tarihte” dedi.
Zonguldak Barosu Başkanı Av. Kerem Ertem, Adana’nın Aladağ ilçesinde bir öğrenci yurdunda yaşanan yangın faciası sonrası açıklamada bulundu. Ertem, “Adana’nın Aladağ İlçesinde bir öğrenci yurdunda yaşanan yangın faciası sonucunda körpecik çocuklarımızı yani geleceklerimizi kaybettik. İliklerimize kadar hissettiğimiz bu acı, umarız son acı olarak kalır tarihte. Geleceğimizi korumak, genç nesillerin vicdanı ve fikri hür yetişmeleri adına her türlü donanımı sağlamak yetmiyor anlaşılan; bununla beraber her türlü güvenliklerini de sağlamak şart. Bu uğurda, milli eğitim ve öğretim planlamalarını elbette medeni gereklerle sağlamak yanında, kurallara ’kesinlikle’ uygunlukla da tesis etmek gerekmektedir. Bu, yüreğimizi dağlayan yara, derin izler bırakacak bizde. Ve bizler ders almak adına daha ne gibi faciaları bekleyeceğiz? Hayatını kaybeden canlara rahmet dileriz. Ailelerimize ve milletimize başsağlığı dileriz. Yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Tekrar tekrar ifade ederiz; eğitim ve öğretimin ulusal ve uluslararası düzeyde yaşatılması ve taşımalı eğitim ve barınma alanlarında istikrarlı ve güvenli sürdürülebilir kamu hizmetinin verilmesi bakımından, çağdaş kurallar ve gerekler, hukukun ve bilimin çerçevesinde ’kesinlikle ertelenmeden ve kamu yararı’ gereğince objektif ve adillik zemininde uygulanmalı ve uygulatılmalıdır” dedi.
(OA-OA-Y)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ZONGULDAK HAVA DURUMU
15
°
C
Sisli
 • Pazar
  Sisli
  15°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  20°C
 • Salı
  Açık
  20°C
 • Çarşamba
  Açık
  20°C
Reklamı Geç