İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

GÜMÜŞAT SATRANÇ TURNUVASI CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR

Adana'da 24. Gümüşat Satranç Turnuvası 9 Aralık Cuma günü başlıyor.Türkiye'nin en uzun soluklu turnuvası olan Gümüşat'ta tüm hazırlıklar tamamlandı.…

Adana'da 24. Gümüşat Satranç Turnuvası 9 Aralık Cuma günü başlıyor.
Türkiye'nin en uzun soluklu turnuvası olan Gümüşat'ta tüm hazırlıklar tamamlandı. En iyi 50 satrancının karşı karşıya geleceği turnuvaya Türkiye'nin çeşitli illerinden isimlerde katılacak. Turnuva yönetim kurulu Aydın Sihay, Vedat Bayraktar ve Günay Bayraktar, 9-23 Aralık tarihleri arasında birbirinden heyecanlı maçlar izleyeceklerini bildirdi.
Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri saat 19.00-22.000 arasında oynanacak olan 24. Gümüşat Satranç Turnuvası'nda Aydın Sihay'ın hakem olarak görev alacağını belirten Vedat Bayraktar, “Altın ve para ödüllü Gümüşat yeni bir heyecana daha başlıyor. Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Başlama saatini bekliyoruz. Bu yılda büyük ilgi gören turnuvamız 23 Aralık'ta son bulacak. 25 Aralık'ta da ödül törenini yapacağız” dedi.
Çeşitli sürprizlerle satranççıların karşısına çıkacaklarını söyleyen Bayraktar, “Van depreminin ardından Adana'ya yerleşen Erdal Aslan isimli katılımcımızda turnuvamıza kayıt yaptırdı. Gümüşat Satranç Turnuvası'nı depremden önce Van'dan takip ettiğini bize söylediğinde çok mutlu olduk. Bir çok ilden katılımın olması da bizlere ayrı bir gurur verdi. Gümüşat her geçen yıl büyümeye devam ediyor” diye konuştu.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.