İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sağlık çalışanlarına 13 Eylül Dünya Sepsis Günü eğitimi verildi

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin konferans salonunda Yoğum Bakım Uzmanı Dr.

Murat Bıçakçıoğlu tarafından, 13 Eylül Dünya Sepsis Günü dolayısıyla sağlık çalışanlarına eğitim verildi.


Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, Sepsis hastalığının halk dilinde yoğun bakım hastalarının kanda enfeksiyon değerlerinin yükselmesi ve hayati durumun ortaya çıkması olduğunu ifade etti.


Başhekim Doç. Dr. Fatih Doğan açıklamasında, “13 Eylül Dünya Sepsis Günü etkinlikleri kapsamında Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanemizde de yoğun katılımın gerçekleştiği çok faydalı bir eğitim yaptığımızı düşünüyoruz. Bu kapsamda ne kadar önemli olduğunu buradan anlayabiliriz. Bu eğitimin yoğun bakımlarımızda Sepsis oranlarını düşürmek, erken tanı koymak ve Sepsis hastalığını yönetmek için çok önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.


Yoğum Bakım Uzmanı Dr. Murat Bıçakçıoğlu'da, Türkiye çapında 52 ilde 117 hastanede Sepsis ile ilgili bir farkındalık, tanı ve tedavi eğitimi düzenlendiğini belirterek, "Ben yoğun bakım uzmanı olarak Sepsisin tanı ve tedavisiyle ilgili bir eğitim verdim. Bu konuda özellikle Sepsisin çok ölümcül bir hastalık olması, az tanındığı için ve tedavilerde gecikme olduğundan dolayı hem sağlık çalışanlarımızı bu konuda bilgilendirmek ve farkındalığı artırmak, hem de biraz daha halkımıza yönelik bu hastalığı tanıtmak ve erken tanı ve tedaviye olanak sağlamak için çalışmalarda bulunduk" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.