İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Amasya'da çifte coğrafi işaret sevinci

Amasya’dan Amasya "çiçek bamyası" ile "Amasya beji" mermerine Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından coğrafi işaret tescili verildi.

Amasya'dan Amasya "çiçek bamyası" ile "Amasya beji" mermerine Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından coğrafi işaret tescili verildi.


Ankara'da 23 ürünün coğrafi işaret tescili aldığı törende Amasya'dan iki ürünün yer almasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “İlimize özgü Amasya beji mermerimiz ve Amasya çiçek bamyamız için alınan coğrafi tescil belgeleri ile ilimizin marka değeri artacak, ürünlerimizin taklitleri engellenerek üreticilerimiz korunacak ve pazarlama gücümüz de böylece artmış olacak” dedi.


Vali Varol, “Mermerimiz ve çiçek bamyamız ilimizin ihracat gelirlerinde önemli bir yere sahip olacak ve kalkınmamıza katkı sağlayacaktır. Coğrafi tescil belgelerimiz ilimize ve ülkemize hayırlı olsun” diye konuştu.


Törende AK Parti Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil ile birlikte TÜRKPATENT yetkililerinden belgeleri alan Varol, “Bu süreçte emeği geçen Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına, Amasya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne, Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.