İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Su kabakları kuş yuvasına dönüştü

Amasya Üniversitesi’nde öğrenciler su kabaklarından yaptıkları kuş evlerini ağaçlara astı.

Amasya Üniversitesi'nde öğrenciler su kabaklarından yaptıkları kuş evlerini ağaçlara astı.


Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü 'topluma hizmet uygulaması' kapsamında ‘Kuşlar Evsiz Kalmasın' sloganıyla 120 adet bal kabağından yapılan kuş evleri fakülte içindeki ağaçlara takıldı.


Proje hakkında bilgi veren Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Üniversitemiz Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencileri topluma hizmet uygulamaları kapsamında bir etkinliğe ev sahipliği yapıyorlar. Etkinliğin temel hedefi hayvan sevgisini, doğa sevgisini öğrencilere okul öncesinden üniversiteye kadar aşılayabilmek. Doğal bir ortamda Eğitim Fakültesi Yerleşkesi içerisinde kabaklardan yapmış oldukları doğal kuş evleri ile bahçemizi süsleyecekler ve zaman zaman bunları ziyaret ederek, yuva yapmış kuşları besleyecekler. Buradaki temel amacımız şehir üniversite kaynaşmasını sağlamak ve çocuklarda doğa sevgisini aşılamak” dedi.


Öğretim Görevlisi Resul Köseoğlu ise, “Bu yıl Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü topluma hizmet dersinde kuş evleri projemizi yaptık. Geçen yıl kuş evleri yapmıştık ahşaptan, bu yılda su kabaklarından kuş evleri yaptık. Bugün öğrencilerimizle birlikte bu kuş evlerini ağaçlara asacağız. İnşallah kuşlarımız fakültemizin bahçesindeki bu evlere girerler, bizde mutlu oluruz.” Diye konuştu.


Üniversite yerleşkesi içinde bulunan Hikmet Develi Anaokulu öğrencilerinin de ağabey ve ablalarına katılmasıyla program şenlik havasında sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.