Erdoğan'ın, yaşadığı mahalleye cami ve okul yapımında büyük gayret sarf ettiği öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın babasının amcasının oğlu, İstanbul İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ali Erdoğan'ın babası 73 yaşındaki Mehmet Erdoğan, geçirdiği kanser hastalığı nedeniyle sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Sarıyer Kilyos'ta bulunan Hayat Apartmanı'nın önünde sabah saatlerinden itibaren yoğun bir kalabalık oluştu. Hayırseverliği ile bilinen Mehmet Erdoğan'ın yakınları ve dostları cenaze evine akın etti. Babasını kaybeden Mehmet Ali Erdoğan, taziye için gelen vatandaşlarla tek tek görüştü. Erdoğan'ın cenazesi, buradan dualar eşliğinde alınarak evin yakınında bulunan Merkez Camii'ne götürülürken, Erdoğan'ın yakınlarının gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. Geçtiğimiz yıl inşa edilen ve Mehmet Erdoğan'ın da yapımında büyük gayret sarf ettiği camide öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Tören sırasında jandarma ekipleri ile Sarıyer Belediyesi'ne bağlı zabıta ekiplerinin önlem aldığı görüldü.

Cenaze töreninde, Mehmet Erdoğan'ın cami ve okul yaptırmak gibi hayır işleri ile uğraştığına vurgu yapıldı. Başbakan Erdoğan'ın dayısı Kemal Mutlu'nun da katıldığı cenaze törenine, Sarıyer Kaymakamı Mehmet Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu birer çelenk gönderdi. Tören sırasında Erdoğan'ın oğlu Mehmet Ali Erdoğan'ın bir hayli üzgün olduğu gözlendi. Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracına konan hayırsever Erdoğan'ın cenazesi Ağlamış Dede Mezarlığı'na defnedildi.

Öte yandan Erdoğan'ın komşuları, "Mehmet Amca sadece Başbakanın amca oğlu olmasıyla değil, kendini hayır işlere adamasıyla da önemli biriydi. Mahallemizde bir ilköğretim okulu ve cenaze namazının kılındığı caminin yaptırımında öncü olmuştu. Bütün komşuların yardımına koşan çok hayırsever bin insandı. Böyle kişilikli biri bir daha dünyaya gelmez herhalde" diyerek üzüntülerini dile getirdi.