İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden CHP'li Sertel'in iddialarına ilişkin açıklama

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in “İnfaz ve koruma memurlarının tayinleri ödenek yetersizliği nedeniyle durduruldu” iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in “İnfaz ve koruma memurlarının tayinleri ödenek yetersizliği nedeniyle durduruldu” iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.


Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, atamaların ceza infaz kurumlarına 5 bin 455 sözleşmeli pozisyon istihdamı neticesinde yapılacak yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ve atandıkları ceza infaz kurumlarının faaliyete geçmesinin ardından gerçekleştirileceği belirtildi. Açıklamada, “Hizmete yeni açılması planlanan ceza infaz kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması amacıyla mevcut faaliyette bulunan kurumlarda görev yapıp da ihtiyaçtan dolayı geçmiş yıllarda naklen atama talepleri kabul edilemeyen infaz ve koruma memurlarının naklen atama taleplerinin karşılanması amacıyla talep toplanarak tercihlerine uygun olarak atamaları yapılmış, açıktan alımı düşünülen infaz ve koruma memurları ise naklen atamaları yapılan infaz ve koruma memurlarının bulundukları ceza infaz kurumlarına planlanmıştır. Bu çalışma ile hem uzun yıllardır görev yaptıkları kurumların personel ihtiyacından dolayı naklen atanma talebi kabul edilemeyen personellerin taleplerinin karşılanması hem de yeni açılacak ceza infaz kurumlarının tamamen yeni personellerden oluşmasının önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Bu çerçevede atamaları/yerleştirilmeleri yapılanların görev yaptıkları kurumlardan ayrılışları, hizmette herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmemesi adına anılan ceza infaz kurumlarına yapılacak olan 5 bin 455 sözleşmeli pozisyon istihdamı neticesinde yapılacak yerleştirme işlemleri tamamlandıktan ve atandıkları ceza infaz kurumları faaliyete geçtikten sonra gerçekleştirilecektir. Ödenek imkânlarının yetersizliği nedeniyle atamaların durdurulduğu iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.