İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bülent Korkmaz: "Altyapıdan oyuncular çıkarmaya başladık, devamı gelecek"

Sezonun ikinci yarısının zorlu geçeceğini belirten Teknik Direktör Bülent Korkmaz, “Savunma hattımızda sakatlıklar nedeniyle yaşadığımız sıkıntılardan oyun planında değişiklikler yapacağız.

Daha çok koşmamız, mücadele etmemiz ve takım halinde oynamamız gerekiyor” dedi.


Verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Teknik Direktör Bülent Korkmaz, “Oyuncularımın kamp dönemindeki performansından memnunum. Zorlu bir ikinci devrenin bizleri bekliyor. Savunma hattımızda sıkıntı var. Sakatlıklarımız nedeniyle güçlü olduğumuz savunma hattında sıkıntılar yaşıyoruz. Dolayısıyla belki oyun planında bir değişiklik yapabiliriz. Daha çok koşmamız, mücadele etmemiz ve takım halinde oynamamız gerekiyor” diye konuştu."Maliyeti yüksek oyuncularla yollarımızı ayırdık"


Oldukça kısıtlı bir kadroları olduğunu belirten Teknik Direktör Bülent Korkmaz, “ 3 stoperimiz de sakat. Alternatifler oluşturmamız lazım. Transferi her teknik direktör ister. Bu gayet normal ama bizim maalesef geçmişten gelen ekonomi yükümüz var. Kulübün büyük bir borç yükü var. Bu yükü de mevcut başkan ve yöneticilerimiz gidermeye çalışıyor. Maliyeti yüksek oyuncularla yollarımızı ayırdık. Şu anki durumda yeni transfer gözükmüyor. Sezon başından bu yana yaşanılan zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı."Bu sene gerçekçiyiz"


Takımımızın sezonun ilk yarısında yakaladığı başarılı grafik nedeniyle beklentilerin de yükseldiğinin bu nedenle de hedeflerin de yükselip yükselmediğinin sorulması üzerine Teknik Direktör Bülent Korkmaz, “Sezon başından beri zorluklar yaşıyoruz. Ama üstesinden geliyor takım. Hiç kimsenin beklentisi yüksek olmasın. Bizim de hayallerimiz var ama bu sezon için değil, ilerleyen yıllar için. Biz bu sene gerçekçiyiz. Gerçek neyse onu söyleyeceğiz. UEFA Avrupa Ligi gibi hayalleri oluşturmak için bu yıldan temelleri atmaya başladık. Altyapıdan oyuncular çıkarmaya başladık. İleride bunun da gerisi gelecektir" cevabını verdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.