İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği üyelerinin izinsiz eylemine polis müdahalesi

Antalya'da, Çağdaş Hukukçular Derneği'nin (ÇHD) faaliyetlerinin durdurulması ve üyelerinin gözaltına alınmalarını basın açıklaması ile protesto etmek…

Antalya'da, Çağdaş Hukukçular Derneği'nin (ÇHD) faaliyetlerinin durdurulması ve üyelerinin gözaltına alınmalarını basın açıklaması ile protesto etmek isteyen avukat grubuna polis izin vermeyince arbede yaşandı.
ÇHD'nin faaliyetlerinin durdurulması ve gözaltıların hukuksuz şekilde yapıldığını iddia eden yaklaşık 20 kişilik avukat grubu Antalya Adliyesi girişinde bir araya geldi. Polis gruba, adliye bahçesinde ve önünde basın açıklaması yapabilmesinin izne tabi olduğunu söyledi. Polis, izinleri olmayan grubun sessiz bir şekilde dağılmasını istedi. Tüm uyarılara rağmen ÇHD Antalya Şube Başkanı Deniz Yıldırım, basın açıklamasını okumaya devam etti. Aralarında kadın avukatın da bulunduğu gruba polis son kez, ‘Lütfen dağılın' uyarısı yaptı. Uyarılara cevap alamayan Çevik Kuvvet, kalkanlarla itekleyerek grubu adliye dışına doğru sürüklemeye başladı. Yaklaşık 10 metre sürüklenen kadın avukatlardan bir kaçı yere düştü. Avukatlar, adliye binasına gireceklerini söyleyerek, ‘ÇHD susmadı, susmayacak' sloganları atarak adliyeye girdi. Diğer grup üyeleri ise adliye bahçesinden ayrıldı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.