İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Uluslararası Antalya Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı yaşandı.

Uluslararası Antalya Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı yaşandı.


Uluslararası Antalya Üniversitesi'nin ilk mezuniyet töreni, Döşemealtı İlçesi'ndeki kampüsünde gerçekleştirildi. Üniversitenin ilk mezunlarını verdiği törene Vali Münir Karaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Rektör Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversitenin mütevelli heyeti başkanı iş adamı Fettah Tamince, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, mezun olan 217 lisans ile 35 yüksek lisans öğrencisi ve aileleri katıldı.“Şahsiyetli ve onurlu bir toplum istiyoruz”


Törende Vali Münir Karaloğlu, üniversitenin henüz çiçeği burnunda olmasına rağmen belli marka değerinin oluştuğunu söyledi. Sadece iyi eğitim vermeyi hedeflemediklerini belirten Karaloğlu, "İyi eğitim vermek meseleleri çözmüş olsaydı 15 Temmuz'u bu toplum yaşamazdı. 15 Temmuz'da bu topluma kurşun yağdıranlar bu ülkenin en iyi eğitim almış kişileriydi. Ama milli ve yerli değillerdi. Fazilet ve şahsiyet sahibi değillerdi ki milletin silahını millete doğrulttular. Biz bunu aşmak istiyoruz. Biz şahsiyetli, onurlu, toplumsal değerlerine sahip çıkan gençlik yetiştirmek istiyoruz" dedi.


Konuşmaların ardından mezun olan öğrenciler mezuniyet yeminini Türkçe ve İngilizce okudu. Üniversiteyi birincilikle tamamlayan Durmuş Alp Emre Acar ise yaş kütüğüne dönem plaketi çakan ilk öğrenci oldu. Tören, fakültelerini birincilikle tamamlayan öğrencilere diploma taktimi ve ardından verilen iftar yemeği ile sona erdi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.