İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Sokakta Uyuyacaklar

Kaşlıkaya Köyünde baraj nedeni ile yaşanan deprem olayları halkı çaresiz bıraktı.Kura nehri üzerinde kurulan Kotanlı ve Kayabeyi barajlarının su…

Kaşlıkaya Köyünde baraj nedeni ile yaşanan deprem olayları halkı çaresiz bıraktı.
Kura nehri üzerinde kurulan Kotanlı ve Kayabeyi barajlarının su tutmasıyla bilikte yaşanan olaylar köy halkını tedirgin etmeye başladı. Barajların su tutmasıyla birlikte meydana gelen depremler halkı sokakta yatma zorluyor. Ramazan ayında yaşanan bu olaylar karşısında yetkililerde müdahale etmeyince halk çareyi sokakta yatmakta buldu.
Yaşanan olaylarla ilgili olarak Kaşlıkaya köyü muhtarı ve halkı tepkisini dile getirerek " Çaresiz durumdayız sular yükselmeye başladıkça köyde on dakikalık aralıklarla deprem olmaya başladı. Evlerimize giremiyoruz. Bu aziz ve mübarek günde kendimize iftar için yemek hazırlayamıyoruz. Yetkililer sesimizi duymuyor. Yetkililere durumu bildiriyoruz. Çokta karşılık bulamıyoruz. Hepimiz dışarıdayız kalarak hayatımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Havalar soğuk geceyi dışarıda geçireceğiz donma tehlikesini göz ardı edeceğiz. Barajdaki firma ilgilenmiyor bir mühendis gelmiş köy içerisinde çatlak arıyor. Utanmasa ölen yoksa bize haber vermeyin diyecek" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.