İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Jandarmadan dron ile trafik denetimi

Ramazan Bayramı nedeniyle farklı illerden memleketlerine gelen vatandaşların huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir şekilde yolculuk yapması için Bayburt İl Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerince yol kontrol ve denetimleri kesintisiz olarak devam ediyor.

Denetimler dron ile havadan görüntülendi.


İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan "Bayramınız Kemerli Olsun” uygulaması dahilinde Bayburt'ta da emniyet kemeri kontrolü gerçekleştiriliyor. Trafik ekipleri tarafından yapılan denetim ve kontrollerde, sürücülere trafik işaret ve kurallarına uymaları bilgisi verilerek, emniyet kemerinin önemi hatırlatıldı. Emniyet kemerini takan sürücülere teşekkür eden jandarma trafik ekipleri, bilgilendirme faaliyetinin ardından sürücülere broşürler verdi. Çocukların unutulmadığı denetimde, jandarma ekiplerince çocuklara boyama kitabı hediye edildi, araç içerisindeki vatandaşların bayramı kutlandı.


İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri, kent güzergâhındaki kara yolları başta olmak üzere sorumluluk bölgelerinde huzur ve güven denetimi gerçekleştirdi.


Merkez ve ilçelerde sürücülerin ve yolcuların huzurlu ve güvenli şekilde seyahat etmeleri amacıyla dron ile trafik yoğunluğu denetlendi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.