İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bozüyük kar altında

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde dün öğlen saatlerinden itibaren etkili olan ve kesintisiz olarak devam eden kar yağışı günlük yaşamda vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde dün öğlen saatlerinden itibaren etkili olan ve kesintisiz olarak devam eden kar yağışı günlük yaşamda vatandaşlara zor anlar yaşattı. Olumsuz hava koşulları nedeni ile Bozüyük Belediyesi ekipleri gece ve gündüz olmak üzere kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız olarak devam ederken telekomünikasyon ve elektrik hatlarında meydana gelen arızalar zor anlar yaşanmasına neden oldu.


Bozüyük ilçe merkezinde gün boyu etkili olan yoğun kar yağışı ile birlikte kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başlayan Bozüyük Belediyesi ekipleri çalışmalarına gece boyunca 10 kepçe, 3 kar küreme kamyonu, 3 tuzlama aracı, 2 yükleyici, 2 greyder ve 100 nöbetçi personel ile devam etti. Vatandaşlar sorunlarını İtfaiye garajında kurulan kriz masasında 0228 314 67 00 numaralı telefona bildirirken yoğun kar yağışı nedeni ile telefon ve elektrik hatlarında arızalar meydana geldi. Kriz masası iletişim telefonunda yaşanan aksaklık nedeni ile ekipler gece Höyük tepesinde bulunan ve telekomünikasyon hatlarında meydana gelen arızayı gidererek gece boyunca iletişimin sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağladı. Kriz masasına gece boyunca yaklaşık 400 şikâyet telefonu gelirken bunlardan 50'si kar küreme ve tuzlama çalışmaları için ekipler yönlendirilerek giderildi. 50 şikâyet telefonuna okulların tatil olup olmadığına dair bilgilendirme yapılırken, asılsız telefon ihbarlarının da yapıldığı gecede yaklaşık 300 telefon ise elektrik kesintisi nedeni ile gelen şikâyetlerden oluştu. Kar küreme ve tuzlama ekipleri ise özellikle ilçe genelinde ana arterlerde hastane yolları, ana hatlar ve kentte yoğun olarak kullanılan dolmuş hatlarında çalışmalarını sürdürerek trafiğin aksamamasını sağladı. Ayrıca ekipler ilçe genelinde kaldırımlarda buzlanmanın engellenmesi için gece boyunca solüsyon çalışmalarını sürdürdü. Gelen ihbar üzerine Söğüt yolunda kalan iki araç Bozüyük Belediyesi ekiplerince yol açılarak kurtarıldı.


Kar yağışı çok sayıda köy yolunun da kapanmasına neden olurken, Eskişehir-Bozüyük karayolu yaklaşık 6 saat kapalı kaldı. Yine Bozüyük-İnegöl yolu da zaman zaman trafiğe kapandı. Soğuk havada araçlarında uzun saatler beklemek zorunda kalan sürücülere Bozüyük Belediyesi ekipleri, su ve gıda paketleri dağıtımı gerçekleştirdi. Gece boyunca devam eden çalışmalarda ilçede girilmedik sokak bırakmayan ekipler, her zaman göreve hazır olduklarını bir kez daha gösterdi.


Yoğun kar yağışı sebebiyle vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için 24 saat kesintisiz görev yapan Bozüyük Belediyesi'ne vatandaşların gün boyu istek ve şikâyetleri için 3146700 ve 153 numaralı ücretsiz telefon hattından ulaşabilecekleri belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.