İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bozüyük OSB'ye yapılacak caminin temeli atıldı

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde iş adamlarından Garip Öge tarafından Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi’ne inşa edilecek olan caminin temel atma töreni yapıldı.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde iş adamlarından Garip Öge tarafından Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'ne inşa edilecek olan caminin temel atma töreni yapıldı.


Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirilen temel atma töreninde davetlileri karşılayan Öge yaptığı konuşmada, "1965 yılında babamız Erzurum'dan Bozüyük'e göç ettiğinde, Bozüyük önce babamıza, sonrasında da bizlere sahip çıktı. Burası bizlere Erzurum'dan sonra ikinci bir memleket oldu. Doğup büyüdüğümüz bu topraklarda böyle güzel bir projeyi hayata geçirmek bizler için gurur kaynağıdır. Organize Sanayi Bölgesi'nin Türkiye ekonomisi için önemi ne kadar büyükse, şirketimiz içinde anlamı o kadar büyüktür. Gelişen Organize Sanayi Bölgesi sayesinde firmamız güçlenerek bu noktaya gelmiştir. Bu sebeple; kazancımızı sağladığımız bu bölgenin ihtiyaçlarına kayıtsız kalamazdık. Bununla birlikte bu bölgede çalışanların ibadetlerini kolaylıkla eda edebilmesi için bir katkı sağlamak istedik. Bizler için çok önemli olan bu projenin hayata geçmesi için desteklerini esirgemeyen ve bize bu imkanı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.


Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, “Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi ilçemiz ve ilimiz için bölgenin en önemli sanayi bölgelerinden birisidir. Bu doğrultuda buradaki ihtiyaçlara kayıtsız kalmayan Garip Öge'ye teşekkür ediyoruz. Burada temel atma töreninde bulunduğumuz Hacı İbrahim Öge Camimiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Allah hayırlarını kabul etsin” dedi. Konuşmasının sonunda Belediye Başkanı Fatih Bakıcı; hayata geçirilecek cami projesi ile ilgili olarak Garip Öge'nin ilçedeki tüm sanayici ve iş adamlarına örnek olması gerektiğini belirterek, tüm Bozüyüklüleri 15 Temmuz Pazar günü Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına davet etti.


Temel atma töreninde son olarak konuşan Bilecik Valisi Tahir Büyükakın ise; “Günümüzde artık ülkeler değil şehirler yarışmaya başladı. Şehirlerin yarışması içinde insana yapılan yatırımlar son derece önemli. Ön plandaki iş adamları içinde yaşadıkları kente cami, okul, sosyal tesis ve spor alanı yaptırırken aslında kendi firmalarının geleceği içinde yatırım yapmış oluyorlar. Ben bu yaklaşım içinde kendi bulunduğu şehre bu tür güzel eserleri kazandıran bütün iş adamlarımıza öncelikle teşekkür ediyor, diğer iş adamlarımıza örnek olmalarını diliyorum. Garip ve Muhammed Öge kardeşlere yaptıkları yatırım için, bu güzel eser için, babalarının ruhuna yaptıkları bu eser için teşekkür ediyorum. Allah hayrınızı kabul etsin.” dedi.


Konuşmaların ardından Vali Tahir Büyükakın ve protokol üyeleri iş adamı Garip Öge ile birlikte caminin temelini dualar eşliğinde attı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.