İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

“Fotoğraflarla Bilecik” sergisi açıldı

Bilecik Belediyesi tarafından 18-24 Mayıs Müzeler Haftası dolayısıyla “Fotoğraflarla Bilecik” adlı fotoğraf sergisi açıldı.


Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi'nde gerçekleştirilen açılış programına Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, İl Genel Meclisi ile belediye meclisi üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, 18 -24 Mayıs Müzeler Haftası dolayısıyla hazırladıkları fotoğraf sergisi ile tarihte önemli yeri olan Bilecik'in bilinmeyen yönlerinin ortaya konulmasını amaçladıklarını kaydetti. Şahin, “Bizler bu önemi her vesileyle hatırlatıyoruz ancak bazıları yanlış anlıyorlar. Yanlış anlıyorlarsa anlasınlar. Biz doğruyu yapmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde Tarih Şeridindeki şaibeli bilgiler içeren yazıları kaldırdık. Şeyh Edebali Üniversitemizden değerli bilim insanlarının katkıları ile çalışmayı tamamlayıp önümüzdeki Perşembe günü yapacağımız açılış ile tekrar yerlerine koyacağız. Çünkü bizce tarih bir bilim dalıdır. Bunu unutmamak lazımdır. Tarih eğer bilim dalı ise bunu bu şekilde yapmamız lazım. Öyle dedikodular silsilesi şeklinde yapmamamız lazım. Eğer bu şekilde bir tarih oluşturursanız. Burada olduğu gibi bir diziden tarih yaparsınız. Yani o dizi sanatçısının mumya heykelini asarsanız. Çocuklar da onu Ertuğrulgazi olarak bilirler ve yarın o dizi oyuncusu başka bir rolde çıkarsa karşılarına o çocuklar büyük bir travma yaşarlar. Bu çocuklar için cinayettir. Tarih, çok ciddi bir bilim dalıdır. Bunu böyle bilmek gerekir. Bizler de Bilecik Belediyesi olarak bu hafta dolayısıyla böyle bir sergi hazırladık ve halkımızın bilgisine sunduk” ifadelerine yer verdi.


Konuşmanın ardından Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin ve diğer davetliler, fotoğrafları gezerek, bilgi aldılar.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.